Reklama

Lifestyle

Nowoczesna neurorehabilitacja w Polsce!

Materiał Partnera
Dodano: 19.05.2023
74220_5k4a9028-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Rehabilitacja jest to proces powrotu do sprawności i zdrowia Pacjentów. Ukierunkowane działania na możliwie najwyższy poziom ich funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej to dziania na coraz wyższym poziomie świadczenia takich usług, szczególnie w ośrodkach rehabilitacyjnych, z pełnym wyposażeniem sprzętu rehabilitacyjnego. 
 
Nowoczesna neurorehabilitacja opiera się na interdyscyplinarnej pracy zespołu medycznego oraz ukierunkowana jest na cel pacjenta. Coraz częściej w procesie usprawniania wykorzystywane są nowoczesne technologie wspierające reedukację chodu lub funkcję kończyny górnej. 
 
Podstawą efektywnej, współczesnej rehabilitacji są przede wszystkich dowody naukowe i kliniczne potwierdzające skuteczność zastosowanych rozwiązań we wsparciu pacjenta z dysfunkcjami nabytymi w wyniku wypadku, chorób neurodegeneracyjnych lub incydentu udarowego niedokrwiennego lub krwotocznego, który w ostatnim czasie jest bardzo powszechny.
 
Do najważniejszych elementów procesu rehabilitacji zaliczyć możemy:
• jak najwcześniejsze rozpoczęcie ćwiczeń ruchowych oraz pionizacji; 
• wprowadzenie treningu funkcjonalnego o intensywności dostosowanej do możliwości pacjenta;
• zastosowanie nowoczesnych technologii wspierających szybszy powrót do sprawności;
• uwzględnienie motywacji pacjenta i jego preferencji. 
 
Odzyskiwanie utraconych funkcji opiera się na procesie neuroplastyczności, która jest zdeterminowana zdolnością mózgu do reorganizacji swoich struktur w odpowiedzi na uraz. Efekty ćwiczeń indywidualnych oraz zastosowanie innowacyjnych technologii wpływają na uczenie się oraz utrwalanie nowej wiedzy i umiejętności zdobytych podczas procesu rehabilitacji. 
 
W Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej proces rehabilitacji przeprowadzany jest na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem znanych i szeroko wykorzystywanych metod terapii: w tym metody PNF, Vojty, koncepcji Bobath oraz z zastosowaniem robotyki np. stacjonarnego robota do reedukacji chodu Robogaita, bionicznego szkieletu do ćwiczeń chodu – egzoszkieletu, bionicznej ortezy do usprawniania kończyny górnej – Armeo Power- jako jedyna placówka posiadająca taki sprzęt. W ośrodku wykorzystywana jest także funkcjonalna elektrostymulacja oraz mikropolaryzacja – stymulacja prądem stałym w celu zwiększenia intensywności i jakości prowadzonej neurorehabilitacji. 
 
Ważnym aspektem opieki nad pacjentem jest również wsparcie ortotyka i odpowiednie dobranie zaopatrzenia ortopedycznego. Rehabilitacja skupiona jest na rozwiązywaniu problemów wynikających z uszkodzeń w obrębie układu nerwowego, wspólnej pracy nad usunięciem przyczyny występujących zaburzeń oraz torowaniu prawidłowych ruchów. 
Kolejnym ważnym aspektem całościowej opieki nad pacjentem jest opieka medyczna, którą otrzymuje pacjent podczas procesu rehabilitacji. Zespół medyczny zapewnia kontynuację leczenia takiego Pacjenta, który na przykład zostaje wypisany ze szpitala po wypadku czy innym incydencie neurologicznym, np.: udarze.  
 
Efektem końcowym procesu rehabilitacji jest osiągniecie maksymalnej samodzielności pacjentów. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej i obiektywnej diagnostyce określającej problem pacjenta, precyzyjnemu określeniu celu terapii, szeregu interdyscyplinarnych działań zespołu medycznego wraz z ciągłą ewaluacją uzyskanych wyników. Podczas turnusów rehabilitacyjnych dedykowanych dla takich osób w Donum Corde Centrum Rehabilitacji i  Opieki Medycznej istnieje możliwość zoptymalizowania rehabilitacji ponieważ w użyciu jest specjalistyczny sprzęt oraz całościowa diagnostyka u pacjentów.
 
 
DONUM CORDE
CENTRUM REHABILITACJI I OPIEKI MEDYCZNEJ
Budy Głogowskie 835 B
36-060 Głogów Małopolski, Rzeszów Polska
tel.: 508 276 074
www.donumcorde.pl 
 
Armeo Power – to urządzenie do zrobotyzowanej terapii kończyny górnej w Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej 
 
Egzoszkielet Ekso NR– reedukacja chodu Pacjentów w Donum Corde centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej 
 
 
Vibramoov – urządzenie wykorzystujące do terapii zogniskowaną wibrację w Donum Corde centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej 
 
 
Indywdualna rehabilitacja z Pacjentem w Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy