Reklama

Lifestyle

Rehabilitacja dla potrzeb pacjentów- szczególnej grupy, czyli pacjentek!

Materiał Partnera
Dodano: 29.05.2023
74602_30_s_donum_corde.00_00_30_03.still004-resizer-750q75
Share
Udostępnij

Rehabilitacja jest to proces powrotu do sprawności i zdrowia Pacjentów. Ukierunkowane działania na możliwie najwyższy poziom ich funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej to dziania na coraz wyższym poziomie świadczenia takich usług, szczególnie w ośrodkach rehabilitacyjnych, z pełnym wyposażeniem sprzętu rehabilitacyjnego. 

Nowoczesna rehabilitacja jest kompleksowa i opiera się na interdyscyplinarnej pracy zespołu medycznego oraz ukierunkowana jest na cel pacjenta. Coraz częściej w procesie usprawniania wykorzystywane są nowoczesne technologie. Wykorzystując możliwości ma się na uwadze również potrzeby pacjenta, a szczególną grupą są kobiety, które potrzebują bardzo często pomocy w wielowymiarowym aspekcie. 

Problemy dotyczące sfery intymnej, takiej jak ginekologia czy uroginekologia to sfera dotycząca najczęściej kobiet również funkcjonujących na co dzień normlanie. Jednak problemy odznaczają się podczas codziennego funkcjonowania i utrudniają je. 

W DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnej rehabilitacji ukierunkowanej na potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów, w tym szczególnej grupy kobiet.

Podstawą efektywnej, współczesnej rehabilitacji są przede wszystkich dowody naukowe i kliniczne potwierdzające skuteczność zastosowanych rozwiązań we wsparciu pacjenta z dysfunkcjami nabytymi w wyniku wypadku, chorób neurodegeneracyjnych lub incydentu udarowego niedokrwiennego lub krwotocznego, który w ostatnim czasie jest bardzo powszechny. Poza tym ważny proces u szczególnej grupy kobiet to ciąża, poród i już później powrót do tego jaka funkcjonalność była wcześniej. 

Do najważniejszych elementów procesu rehabilitacji zaliczyć możemy:

• jak najwcześniejsze rozpoczęcie diagnostyki, ukierunkowanej na potrzeby pacjentek 

• wprowadzenie treningu funkcjonalnego o intensywności dostosowanej do możliwości pacjenta;

• zastosowanie nowoczesnych technologii wspierających szybszy powrót do sprawności; w tym urządzeń, które będą wykorzystywane podczas rehabilitacji,

• uwzględnienie motywacji pacjenta i jego preferencji. 

Najczęściej spotykanym problemem wśród kobiet jest problem związany z fizjoterapią uroginekologiczną, która koncentruje się na profilaktyce i leczeniu dysfunkcji w obrębie miednicy i dolnych dróg moczowych. Rehabilitacja obejmuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn jednak najczęstszym problemem nad, którym specjaliści z Donum Corde pracują wśród Pacjentów to właśnie ten, który jest związany z tą sferą, szczególnie wśród kobiet. 

Zabiegi prowadzi się m.in. w celu eliminacji problemów związanych z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządów rodnych oraz zaburzeniami proktologicznymi.

Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje leczenie oraz profilaktykę:

– nietrzymania moczu

– naglącego parcia na pęcherz

– bólów miednicy

– obniżenia lub wypadania narządów miednicy mniejszej oraz innych dolegliwości związanych z mięśniami dna miednicy 

– rozejścia mięśni prostych brzucha

– rozejścia spojenia łonowego.

Odpowiednie techniki z terapii manualnej, indywidualnie dobrany trening mięśni dna miednicy, elektrostymulacja oraz zabiegi z wykorzystaniem właśnie odpowiednich i nowoczesnych urządzeń przynoszą bardzo dobre rezultaty.

Efekty ćwiczeń indywidualnych oraz zastosowanie innowacyjnych technologii wpływają na uczenie się oraz utrwalanie nowej wiedzy i umiejętności zdobytych podczas procesu rehabilitacji. Indywidualna rehabilitacja z fizjoterapeutą ma za zadanie przywrócić utracone funkcje lub poprawić funkcjonalność tego co mogło stać się mniej prawidłowe. 

Efektem końcowym procesu rehabilitacji jest osiągniecie maksymalnej samodzielności pacjentów, a w przypadku kobiet powrót funkcjonalności do prawidłowego zachowywania się różnych funkcji w życiu kobiety.  Jest to możliwe dzięki odpowiedniej i obiektywnej diagnostyce określającej problem pacjenta, precyzyjnemu określeniu celu terapii, szeregu interdyscyplinarnych działań zespołu medycznego wraz z ciągłą ewaluacją uzyskanych wyników. Podczas turnusów rehabilitacyjnych dedykowanych dla takich osób w Donum Corde Centrum Rehabilitacji i  Opieki Medycznej istnieje możliwość zoptymalizowania rehabilitacji ponieważ w użyciu jest specjalistyczny sprzęt oraz całościowa diagnostyka u pacjentów.

DONUM CORDE
CENTRUM REHABILITACJI I OPIEKI MEDYCZNEJ 
Budy Głogowskie 835 B
36-060 Głogów Małopolski, Rzeszów Polska      
tel.: 508 276 074
https://donumcorde.pl/

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy