Droga do trzeźwości jest dla uzależnionych osób długa i wyboista. Choroba alkoholowa kawałek po kawałku niszczy życie chorej osoby, a jej leczenie to skomplikowany i długotrwały proces. Metodą, która może w dużej mierze uprościć terapię alkoholizmu jest zaszycie alkoholowe. Co warto wiedzieć o działaniu wszywki? Jak prawidłowo ją zastosować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!
Jak działa zaszycie alkoholowe?
Zaszycie alkoholowe nie jest metodą nową czy innowacyjną. Disulfiram, czyli substancja aktywna wszywki, został po raz pierwszy wykorzystany w lecznictwie w latach 50. ubiegłego wieku. Początkowo miał on postać doustnych tabletek, które należało przyjmować każdego dnia. Niestety, osoby uzależnione od alkoholu bardzo często przerywały terapię, zwłaszcza gdy dosięgał je głód alkoholowy. Właśnie dlatego opracowany wszywkę alkoholową, która jest niczym innym, jak jałowymi tabletkami z disulfiramem, które wszywa się pod skórę.
Na czym dokładnie polega działanie
wszywki alkoholowej? Zaszyte tabletki stopniowo uwalniają do krwiobiegu substancję aktywną, powstrzymując chorego przed sięganiem po alkohol nawet do 10 miesięcy. Disulfiram jest bowiem substancją, która hamuje metabolizm alkoholu, poprzez zablokowanie dehydrogenazy alkoholowej. Wypicie nawet najmniejszej porcji alkoholu skutkuje wtedy gwałtownym wzrostem stężenia toksycznego aldehydu octowego, co objawia się u chorych szeregiem nieprzyjemnych objawów, takich jak:
• zaczerwienienie twarzy;
• uderzenia gorąca;
• nadmierna potliwość;
• spadek ciśnienia tętniczego;
• uczucie kołatania serca;
• bóle i zawroty głowy;
• nudności i wymioty;
• uczucie lęku i niepokoju.
Czy zaszycie alkoholowe może wyleczyć alkoholizm?
Specjaliści stawiają sprawę jasno – zaszycie alkoholowe nie powinno być metodą leczenia alkoholizmu stosowaną samodzielnie. Rozwiązanie to nie niweluje przyczyn rozwoju alkoholizmu, a po ustaniu aktywności wszywki alkoholowej chorzy nierzadko wracają do swojego uzależnienia. Nie oznacza to jednak, że zaszycie alkoholowe nie ma sensu.
Najlepszym pomysłem jest zastosowanie tej metody w połączeniu z profesjonalną psychoterapią uzależnień. Terapia jest najskuteczniejszą metodą w leczeniu alkoholizmu, jednak w jej początkowych tygodniach utrzymanie abstynencji jest dość trudne dla chorego. Właśnie wtedy warto wdrożyć wszywkę alkoholową, która ułatwi alkoholikowi pierwsze chwile trzeźwości, aż do momentu, w którym wypracuje on odpowiednie mechanizmy radzenia sobie z głodem alkoholowym.
Zaszycie alkoholowe w Warszawie – sięgnij po pomoc specjalistów!
Zaszycie alkoholowe zaliczane jest do drobnych zabiegów chirurgicznych, które przeprowadzać powinien jedynie lekarz chirurg. Do jego zadań należy nie tylko bezpieczne zaszycie wszywki, ale także wyliczenie odpowiedniej dawki leku czy wykluczenie przeciwwskazań zdrowotnych do zastosowania tej metody. Jeśli interesuje Cię zabieg zaszycia alkoholowego w Warszawie, polecamy Ci skontaktować się z KacDoktorem. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko we
wszywaniu Esperalu, ale także w przeprowadzeniu kompleksowego detoksu alkoholowego. Jest to sprawdzone miejsce, w którym priorytetem jest Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.
Jak skorzystać z zaszycie alkoholowego u KacDoktora? To banalnie proste! Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie, w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty. Zabieg wykonywany jest w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Nie musisz obawiać się bólu czy dyskomfortu, ponieważ zabieg przeprowadzany jest z użyciem skutecznego znieczulenia miejscowego. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, lekarze w KacDoktorze używają także osłony z antybiotyku, by zapobiec ewentualnemu zakażeniu rany.
Nie pozwól, by alkohol niszczył Ci życie! Zaszycie alkoholowe ułatwi Ci pierwsze kroki ku trzeźwości!