Reklama

Lifestyle

Implanty – najskuteczniejsza metoda uzupełniania braków w uzębieniu

artykuł sponsorowany
Dodano: 20.02.2014
11024_5
Share
Udostępnij
Dla sporej liczby osób utrata nawet jednego zęba wydaje się olbrzymim problemem natury estetycznej,  w wielu przypadkach zaś brak kilku zębów oznacza konieczność noszenia niewygodnych i kłopotliwych protez, których pacjenci nie akceptują. Obok estetycznego dyskomfortu, ubytki w pełnym uzębieniu to olbrzymie zachwianie w równowadze układu żucia, co w wielu przypadkach prowadzi do zbyt dużego obciążenia  istniejących zębów i po pewnym czasie do ich przeciążenia, szybszego zużycia i zniszczenia.
 
W takich przypadkach, tzn. braku pojedynczych zębów, braku kilku zębów lub wręcz całkowitym braku uzębienia, najlepszym rozwiązaniem medycznym są implanty, czyli sztuczne korzenie, na których mocujemy porcelanowe korony lub w przypadku ubytków wielu zębów – porcelanowe mosty.
 
W ciągu 14 lat  naszego doświadczenia w implantowaniu metoda uzupełniania ubytków implantami z tytanu, który jest biozgodny, czyli całkowicie akceptowalny przez organizm człowieka, jest w obecnych czasach jedyną długotrwałą i wysoce skuteczną metodą pozwalającą uzupełnić braki w uzębieniu. Z roku na rok pacjentów zainteresowanych implantami przybywa. Rośnie też skuteczność wykonywanych zabiegów implantacji. Obecnie  technika i sprzęt, którym dysponujemy – zarówno ten diagnostyczny (tomografia komputerowa na miejscu w gabinecie, interaktywny, oparty na trójwymiarowym obrazie, System Planowania Leczenia Implantologicznego 3D  – Sim Plant, a także mikroskop zabiegowy, pozwalają na dokładną diagnozę i precyzyjne wykonanie zabiegu wszczepienia implantu, ze skutecznością blisko 97%.
 
Operując w środowisku jamy ustnej mamy wielokrotnie do czynienia z minimalnymi odległościami, gdzie każdy milimetr ma znaczenie. Dlatego implanty dobieramy pod kątem wielkości optymalnie dobranych dla każdego pacjenta (ich średnica wynosi od 3,0 mm do 6,0 mm i długość od 5 mm do 13 mm).
 
W procesie trwałej implantacji niezwykle ważnym elementem jest higiena jamy ustnej, która zależy już tylko od pacjenta. Ocenia się, iż przy prawidłowej higienie jamy ustnej, a także przy higienicznym trybie życia, czyli: nie paleniu, nie nadużywaniu alkoholu, jak również braku chorób, np. cukrzycy, i przy regularnych kontrolach stomatologicznych,  po 10 latach ponad 95% implantów tkwi mocno w kości. Oczywiście, warto pamiętać, iż ten zabieg, podobnie jak większość zabiegów implantologicznych, obarczony jest ryzykiem odrzucenia implantu, ten zaś zdiagnozować można już po ok. 2 tygodniach po zabiegu. W takim przypadku, po upływie koniecznego okresu gojenia się rany, wprowadzamy implant ponownie.
 
Jeżeli istnieją odpowiednio dobre warunki (ilość i jakość kości) możliwe jest osadzenie zębów na implantach bezpośrednio po ich wprowadzeniu. Zwykle jest to praca tymczasowa, którą wymienia się na uzupełnienie stałe po okresie integracji implantów z kością.
 

chir. stom. Janusz Pomianek

ul. Hetmańska 27, 35-045 Rzeszów
tel. (17) 850 45 59
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy