Reklama

Lifestyle

“Bieg Niepodległości”. W sobotę utrudnienia na ulicach

Aneta Gieroń
Dodano: 09.11.2023
Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Fot Run Rzeszów
Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Fot Run Rzeszów
Share
Udostępnij

W sobotę, 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się 11. PKO Bieg Niepodległości. Trasa została wytyczona ulicami miasta, a to oznacza, że część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości.

Bieg Niepodległości rozpocznie się w sobotę o godz. 11.11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13:30.

Start biegu usytuowany jest na Rynku, na wysokości studni. Dalej trasa przebiegać będzie ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), 3-go Maja, Lubomirskich, Szopena (od ul. Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, Szopena, Lubomirskich, 3-go Maja, Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.

W Święto Niepodległości utrudnienia na ulicach Rzeszowa

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na Al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.  

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6.00, związane one będą z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Kopernika, plac Ofiar Getta i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11 do 13.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy