Reklama

Lifestyle

Z biało-czerwoną flagą pobiegli ulicami Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 11.11.2023
  • Bieg Niepodległości 2023 w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Bieg Niepodległości 2023 w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Prawie 2 tys. osób pobiegło w sobotę w 11. PKO Biegu Niepodległości ulicami Rzeszowa, by uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

To już rzeszowska tradycja, od 11 lat tysiące osób 11 Listopada biegnie „rzeszowską dychę”, by cieszyć się z wolnej i niepodległej Polski. W tym roku początek trasy był na rzeszowskim Rynku, skąd o godz. 11.11. wystartowało 1986 biegaczy. W biegu wyjątkowo urodziwym, bo wszyscy uczestnicy mieli białe i czerwone koszulki, a przed startem ustawili się w żywą biało-czerwoną flagę. Trasa wiodła ulicami w samym centrum Rzeszowa, następnie Hetmańską, rzeszowskimi Bulwarami i powrót ulicą 3 Maja na Rynek.

Biało-czerwona flaga na ulicach Rzeszowa

Po drodze tysiące rzeszowian entuzjastycznie dopingowało wszystkich uczestników. Co roku pięknym akcentem jest też ogromna biało-czerwona flaga, z którą na końcu biegną doświadczeni zawodnicy.

W tym roku zwycięzcą rzeszowskiego Biegu Niepodległości został Mateusz Kaczor z Radomia z czasem 30 minut i 12 sekund. Drugi na mecie zameldował się Słowak, Tibor Sahajda 30 minut 47 sekund, a trzecie miejsce zajął Patryk Marszałek, który był tylko sekundę wolniejszy – 30 minut 48 sekund. Najszybsza wśród kobiet była Sabina Jarząbek z Kielc z czasem 34 minut 31 sekund. Druga na mecie zameldowała się Monika Kaczmarek 34 minut 51 sekund, a trzecia była Beata Michałków 34 minuty 58 sekund.

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy