Reklama

Lifestyle

W weekend triathlon w Rzeszowie. Zamknięte ulice

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.06.2023
Fot. Michał Buczyński/Triathlon Rzeszów
Fot. Michał Buczyński/Triathlon Rzeszów
Share
Udostępnij

W sobotę i niedzielę, 10-11 czerwca „Triathlon Rzeszów 2023” – zamknięte będą ulice w okolicy Żwirowni, a miejskie autobusy MPK pojadą innymi trasami.

Triathlonowy Puchar Europy odbędzie się w Rzeszowie już po raz drugi, a najlepsi zawodnicy rywalizować będą na dystansie standard. Triathloniści będą mieli do pokonania dystans 1500 metrów pływania, 40 kilometrów na rowerze i 10 kilometrów na trasie biegowej. Tego samego dnia na podbój Rzeszowa wyruszą zawodnicy Age-Group w ramach Mistrzostw Polski na dystansie Sprint z draftingiem.

Dwudniowe zawody rozpoczną się w sobotę o godz. o 11:00. Trasa będzie przebiegać ulicami: Kwiatkowskiego, Piaskową, Strażacką, Zakładową i Grabskiego i te ulice będą zamknięte dla ruchu samochodowego i autobusowego. Koniec zawodów zaplanowana na 19:30.

To oznacza, że w sobotę od godz. 9.00 do 20.00 dla autobusów komunikacji miejskiej zamknięta będzie ulica Kwiatkowskiego (na odcinku od skrzyżowania z ul. Zakładową do skrzyżowania z ul. Piaskową) i Strażacka (na odcinku od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Graniczną).

Autobusy linii nr 2 do przystanku Sikorskiego domki 08 bez zmian, następnie dalej Sikorskiego do K. K. Wojtyły pętla 04 z pominięciem przystanków na ulicach: Strażackiej, Miłej i K. K. Wojtyły, skąd rozpoczynać będzie kursy powrotne tą samą trasą.

Autobusy linii nr 8 do przystanku Sikorskiego domki 08 bez zmian, następnie dalej Sikorskiego do przystanku Sikorskiego / Kard. K. Wojtyły 16 z pominięciem przystanków na ulicach Kwiatkowskiego, Strażackiej, Miłej i K. K. Wojtyły, skąd rozpoczynać będzie kursy powrotne tą samą trasą.

Autobusy linii nr 12 zostaną skierowane objazdem przez ulicę Sikorskiego, Kard. K. Wojtyły, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian, skąd rozpoczynać będzie kursy powrotne tą samą trasą.

Autobusy linii nr 14 zostaną skierowane objazdem przez ulicę Sikorskiego do K. K. Wojtyły pętla 04 z pominięciem przystanków na ulicach, Strażackiej, Miłej i K. K. Wojtyły, skąd rozpoczynać będzie kursy powrotne tą samą trasą.

Autobusy linii nr 31 zostaną skierowane objazdem przez Al. Powstańców Warszawy, Sikorskiego do przystanku Sikorskiego / Kard. K. Wojtyły 16 z pominięciem przystanków na ulicach Kwiatkowskiego, Strażackiej, Miłej i K. K. Wojtyły, skąd rozpoczynać będzie kursy powrotne tą samą trasą.

W niedzielę, 11 czerwca, sportowcy wystartują ze Żwirowni o godz. 11:00. Trasa wyścigu jest zaplanowana ulicami: Kwiatkowskiego, Jana Pawła II, Budziwojską i Podleśną. Koniec zawodów zaplanowano  na godz. 16:00.

Dla autobusów i kierowców samochodów zamknięcie ulic nastąpi od godz. 10:15 do godz. 15:00 – Kwiatkowskiego (od skrzyż. z ul. Grabskiego do ulicy Jana Pawła II), Jana Pawła II (na całej długości), Budziwojskiej (od skrzyż. z ul. Jana Pawła II do skrzyż. z ul. Podleśną), Podleśnej (na całej długości).

Autobusy linii nr 12 zostaną skierowane objazdem przez ulicę Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Kard. K. Wojtyły do przystanku Kard. K. Wojtyły pętla 03, skąd rozpoczynać będzie kursy powrotne tą samą trasą.

Linia nr 37 zostanie skrócona do przystanku Sikorskiego MPGK 20, skąd rozpoczynać będzie kursy powrotne tą samą trasą. Na odcinkach nie objętych objazdami obowiązują czasy odjazdów wg rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy