Reklama

Lifestyle

Ulica Grunwaldzka po przebudowie już w sierpniu

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 13.06.2024
 • Ulica Grunwaldzka w Rzeszowie.                                       Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Ulica Grunwaldzka w Rzeszowie. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

Nie jesienią, ale już w sierpniu zakończy się przebudowa rzeszowskiego deptaka – ulicy Grunwaldzkiej.

Gotowe są przebudowane instalacje podziemne: kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa oraz gazowa, ułożone są także kable oświetleniowe. To była najdroższa część realizowanej w centrum Rzeszowa inwestycji.

Co się zmieni na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

W 80 proc. ułożona jest nowa nawierzchnia – płyty oraz kostka granitowa. Do końca czerwca zostaną zakończone prace brukarskie na ulicy Grunwaldzkiej, natomiast na ulicy Bernardyńskiej nastąpi to pod koniec lipca. Zakończyły się już roboty na placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie położona została nowa nawierzchnia. Przeprowadzona tam także renowację historycznego ogrodzenia. Do wykonania zostały  już tylko drobne prace takie jak np. ustawienie elementów  małej architektury.

Gdzie staną ławki, stojaki rowerowe oraz parklety

Na przełomie czerwca i lipca sadzone będą drzewa – graby i platany klonolistne.

Do połowy lipca na deptaku pojawią się ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz parklety, które ustawione będą na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

Zakończenie przebudowy pierwotnie planowane było na koniec września. Prace prowadzone są jednak tak sprawnie, że uda się je zakończyć szybciej – już w sierpniu – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Koszt przebudowy wyniesie ok. 14 mln zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy