Reklama

Lifestyle

Spacer powozem po alejkach zamkowych w Łańcucie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 13.06.2024
Fot. Archiwum Muzeum-Zamku w Łańcucie
Fot. Archiwum Muzeum-Zamku w Łańcucie
Share
Udostępnij

Po kilku latach nieobecności turyści Muzeum-Zamku w Łańcucie ponownie mogą skorzystać ze spacerów stylowym powozem po parku krajobrazowym. Spacery tą trasą odbywają się wyłącznie w dni bezdeszczowe. Są możliwe przez siedem dni w tygodniu.  

Przez kilka ostatnich lat turyści mogli odbywać przejażdżki wyłącznie po mieście. Od czerwca zabytkowy pojazd porusza się po alejkach parkowych, otoczonych wieloletnimi drzewami, pamiętającymi poprzednich właścicieli rezydencji.

Reprezentacyjny zaprzęg do wynajmu

Wyjazdowe lando w dwukonnym zaprzęgu, jakim dysponuje Muzeum-Zamek w Łańcucie, jest jedynym w Polsce reprezentacyjnym zaprzęgiem do wynajmu. Jest to konsekwencja prezentowania historycznego obrazu magnackiej rezydencji Potockich, którego częścią były wyjazdowe zaprzęgi, a także zachowany do dzisiaj reprezentacyjny kompleks hippiczny, z jedyną historyczną wozownią magnacką.

Do 30 września spacery są możliwe w następujących godzinach:

– poniedziałek – piątek: 13.00 – 16.00

– sobota – niedziela: 13.00 – 17.00

Cena 15-minutowego spaceru dla maksymalnie 4 osób wynosi 90 zł.

Jak informuje Muzeum, w razie pogorszenia się pogody, długich opadach deszczu oraz niedyspozycji koni, przejażdżki pojazdem nie będą realizowane. Po opadach deszczu trasa przejazdu może ulec zmianie na spacer po mieście.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy