Reklama

Lifestyle

Rzeszowskie Juwenalia. W piątek utrudnienia na ulicach

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 10.05.2024
Rzeszowskie Juwenalia. Fot. Tadeusz Poźniak
Rzeszowskie Juwenalia. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

W piątek, 10 maja na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się “Rzeszowskie Juwenalia 2024”. Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa do miasteczka akademickiego. Podczas przejścia korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Uczestnicy “Rzeszowskich Juwenaliów 2024”, zaczną się zbierać na rzeszowskim Rynku w piątek od godz. 14. Stamtąd, około godz. 16.30, w barwnym korowodzie wyruszą w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej.

Korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa

Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami – Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Jana III Sobieskiego, które na czas przejścia korowodu zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

Następnie przejdą ulicami: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Podkarpacka do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie około godz. 18, przemarsz powinien się zakończyć. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, gdyż uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem).

Policja będzie blokować skrzyżowania

Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy