Reklama

Lifestyle

Rzeszowskie Juwenalia. Dżem, Happysad, Kacperczyk

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 04.05.2022
63079_borysewicz
Share
Udostępnij
Tylu gwiazd już dawno nie zgromadził jeden rzeszowski festiwal. Topowe zespoły, mające miliony odtworzeń na muzycznych serwisach streamingowych, wystąpią 6-7 maja podczas  27. edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej zagrają: Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad, Kękę, Lady Pank i Hunter. A także: Enej, ReTo, Białas oraz Bracia Kacperczyk. Zaplanowano też inne atrakcje. Wszystko tuż po pochodzie studentów, którzy po otrzymaniu kluczy do miasta z rąk prezydenta Rzeszowa ruszą z Rynku ku miasteczku politechniki.
 
Po prawie trzech latach przerwy wracają Rzeszowskie Juwenalia. Z wielkim rozmachem i całą plejada gwiazd, które 6-7 maja zjeżdżają do Rzeszowa. 
 
Juwenalia rozpoczną się na rzeszowskim Rynku. Przed włodarzami miasta i województwa zatańczy Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”, a reprezentanci studentów odbiorą symboliczne klucze do bram miasta. – Warto w tym miejscu podkreślić ich wsparcie i wkład w organizację Juwenaliów oraz objęcie honorowym patronatem tego wydarzenia przez Sejmik Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. Cieszymy się, że dzięki dobrze układającej się współpracy z takimi partnerami, po raz kolejny będziemy mogli bawić się na jednym z największych festiwali w Rzeszowie i na Podkarpaciu – podkreślają organizatorzy imprezy. 
 
Potem zabrzmią muzyczne rytmy zespół The Fox Cats, a barwny korowód składający się z przebranych studentów oraz pojazdów mechanicznych skieruje się na głównymi ulicami Rzeszowa do miasteczka studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zacznie się dwudniowy cykl koncertów i wydarzeń towarzyszących.
 
Fot. Kamil Pudełko/materiały prasowe
 
Na scenie głównej usłyszymy takie gwiazdy, jak Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad, Kękę, Lady Pank, czy Hunter. Jednak to nie koniec!  Dziś z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że wystąpi u nas również Enej, ReTo, Białas oraz Bracia Kacperczyk. 
 
– Widać zatem, że niezależnie od muzycznych gustów każdy uczestnik wydarzenia znajdzie coś dla siebie – zaznaczają organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów. – Potwierdza to fakt, że na tegorocznej edycji będą, aż cztery sceny muzyczne zapewniające ogromną różnorodność dźwięków.  
 
Na One Stage, czyli scenie klubowej wystąpią m.in DJ Kuba & Neitan oraz Blinders, natomiast scena Candela przepełniona będzie latynoska muzyką.
 
Fot. Kamil Pudełko/materiały prasowe
 
Poza muzycznymi atrakcjami uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję skorzystać z bungee, wesołego miasteczka oraz strefy gastronomicznej. Na terenie imprezy działać będzie również sklep z gadżetami Rzeszowskich Juwenaliów. Stacjonarnie będzie go można odwiedzić od czwartku do soboty, tj. w dniach 5-7 maja, natomiast później przekształci się w sklep internetowy. Wszystkie sprzedawane w nim rzeczy będą świetną pamiątką z RzJ22.
 
W tym roku na imprezę obowiązują bilety wstępu. W ofercie są: bilet jednorazowego wstępu oraz karnet uprawniający do dowolnej ilości wejść na teren imprezy zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia. Osoby posiadające ważną legitymację studencką/uczniowską kupią bilet jednorazowy za 20 zł, a karnet za 30zł. Pozostałe osoby: bilet jednorazowy 40 zł, karnet 60 zł.
 
Sprzedaż biletów jest prowadzona online na stronie https://goingapp.pl/…/rzeszowskie-juwenalia-2022/maj-2022 oraz stacjonarnie w sklepach sieci Empik. Bilety będzie można kupić także przed wejściem na teren imprezy.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy