Reklama

Lifestyle

Juwenalia. W piątek i sobotę studenci rządzą Rzeszowem

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 11.05.2023
73992_juwe
Share
Udostępnij
12–13 maja Kampus Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza zamieni się w muzyczne centrum Podkarpacia. 28 edycja Rzeszowskich Juwenaliów rozpocznie się na rzeszowskim Rynku, skąd barwny korowód studentów ruszy na teren miasteczka akademickiego przy al. Powstańców Warszawy. Uwaga na utrudnienia w mieście. 
 
W piątek w Rzeszowie rozpoczynają się juwenalia. Barwny korowód studentów przejdzie tego dnia ulicami miasta, więc uwaga na utrudnienia w ruchu. Świętowanie rozpocznie się ok. godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku, gdzie przedstawiciele samorządu studenckiego odbiorą od władz Rzeszowa symboliczny klucz do bram miasta.

Trasa korowodu

 Potem, ok. godz. 16.50, korowód studentów ruszy w kierunku miasteczka akademickiego przy ul. Poznańskiej i Akademickiej, gdzie odbędą się koncerty. Przejdzie ulicami Matejki i Grunwaldzką, które zostaną zamknięte dla ruchu. Następnie studenci skierują się na ulice: Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do Ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do Poznańskiej i Akademickiej.

Ulice te zostaną częściowo wyłączone z ruchu – uczestnicy będą szli prawym pasem ruchu (buspasem). Policjanci będą blokować skrzyżowania przed korowodem i przywracać ruch po jego przejściu. 
 
Korowód dotrze na miasteczko akademickie ok. godz. 18:00 na Wielki Koncertowy Finał.
 
Na scenach Rzeszowskich Juwenaliów 2023 będzie można usłyszeć gwiazdy takie, jak: GIBBS, Zalewski, Bajm, Łydka Grubasa, Maryla Rodwicz, Kabe i Miszel, Gromee, DJ Juicy M, O.S.T.R, Kult, Malik Montana. 

Bilety na koncerty

Bilety można kupić na stronie www.ebilet.pl oraz stacjonarnie w punkcie „Indeks” przy al. Powstańców Warszawy 12, budynek V.  Bilety ulgowe są dla wszystkich studentów i uczniów szkół średnich z ważna legitymacją studencką bądź szkolną. Wymiana karnetów na opaski od 9 maja na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej w kasie biletowej przy budynku "O" (Strefa Kultury Studenckiej) w godzinach 12:00-20:00.
 
Ceny:
Bilet ulgowy jednorazowego wstępu 12 maja – 30 zł
Bilet ulgowy jednorazowego wstępu 13 maja – 30 zł
Bilet jednorazowego wstępu 12 maja – 50 zł
Bilet jednorazowego wstępu 13 maja – 50 zł
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy