Reklama

Lifestyle

Z Jasionki na greckie wyspy. Nowy cel: Kefalonia

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 02.06.2023
Pierwsi pasażerowie lotu na Kefalonię z lotniska Rzeszów-Jasionka. Fot. Waldemar Mazgaj/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Pierwsi pasażerowie lotu na Kefalonię z lotniska Rzeszów-Jasionka. Fot. Waldemar Mazgaj/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Share
Udostępnij

Największa wyspa w archipelagu Wysp Jońskich – Kefalonia – to nowa destynacja z lotniska w Rzeszów-Jasionka. Pierwszy samolot w kierunku tej greckiej wyspy wystartował 1 czerwca. Wakacyjna siatka lotów obejmuje w sumie 23 kierunki.

Połączenie z Kefalonią to jedna z nowości – obok Podgoricy i Rzymu – w tegorocznej siatce połączeń podkarpackiego portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– W tym sezonie letnim oferujemy 23 kierunki do 12 krajów, licząc na jeszcze większe zainteresowanie pasażerów, niż w roku ubiegłym, gdy obsłużyliśmy ponad 730 tysięcy osób. Szczególnie atrakcyjnymi pozycjami w ofercie wydają się być kierunki czarterowe, ale nie można też zapominać o regularnych połączeniach do Rzymu, Zadaru czy Gdańska. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Letnie czartery z Jasionki rozpoczęły się już pod koniec kwietnia, gdy uruchomiono połączenie do najbardziej obleganej w ostatnich latach tureckiej Antalyi. We wtorek poleciał pierwszy czarter na Zakynthos, a w czwartek do tureckiego Bodrum oraz wspomnianej Kefalonii. To największa wyspa Archipelagu Wysp Jońskich i szósta pod względem rozmiarów wyspa Grecji, słynąca z jednych z najpiękniejszych plaż. Niewątpliwie najsłynniejszą z nich jest Myrthos, położona u stóp dwóch gór Agia Dynati i Kalon Oros. Na północny-wschód od Kefalonii leży zaś wyspa Itaka, a Grecos – touroperator tego czwartkowego połączenia – oferuje na nią transfery z lotniska.

Pierwszy lot na Kefalonię. Fot. Waldemar Mazgaj/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

W Jasionce zaczął się prawdziwie wakacyjny sezon. W czwartek wystartował pierwszy rejs do Kefalonii, a już od piątku Ryanair rozpoczyna loty do Zadaru, od soboty PLL LOT do Gdańska, zaś w niedzielę ruszają czartery na Kretę. Od przyszłego tygodnia samoloty będą latać z Jasionki także na Rodos oraz do Korfu i Burgas. Jednym z hitów lata mają być połączenia Wizz Air do Rzymu, które rozpoczną się w środę. Nieco później polecą pierwsze samoloty do Albanii i Czarnogóry. Podgorica to druga z tegorocznych nowości w czarterach.

W ofercie LOT-u są połączenia do amerykańskiego Newark. Z Jasionki codziennie można się też dostać się Lufthansą do Monachium, jednego z największych europejskich hubów przesiadkowych. Sporo pasażerów korzysta też z transferów na lotnisku Chopina, bo nasz narodowy przewoźnik aż 32 razy w tygodniu obsługuje trasę do Warszawy.

Najwięcej destynacji oferuje Ryanair. Poza wspomnianym Zadarem samoloty irlandzkiego przewoźnika codziennie latają z Rzeszowa do Londynu Stansted, trzy razy w tygodniu na lotnisko Londyn Luton, a po dwa razy – do Bristolu, East Midlands, Manchesteru i Dublina.

Od początku 2023 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło już ponad 330 tys. pasażerów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy