Reklama

Lifestyle

Gmina Tryńcza – rozwojowy skok dzięki przemyślanym inwestycjom

Promocja
Dodano: 23.07.2018
40226_glwarta
Share
Udostępnij

Inwestycje, jakie zrealizowaliśmy w ostatnich latach, spowodowały szybki rozwój gminy w wielu obszarach – społecznych i gospodarczych – podkreśla Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza. – Dzięki dużej aktywności w pozyskiwaniu funduszy unijnych, zbudowaliśmy nowoczesną infrastrukturę techniczną, sportową, edukacyjną i kulturalną. Zależy nam na stałej poprawie jakości życia mieszkańców, dlatego w tym roku zakończymy szereg kolejnych inwestycji na stadionach i w szkołach. Otworzymy Dom Miłosierdzia dla seniorów, pierwszy w gminie żłobek i pierwsze lokale zastępcze dla najbardziej potrzebujących. Będzie też więcej atrakcji dla turystów.

Zadbana, z odnowionymi szkołami, stadionami i domami kultury, w pełni uzbrojona w sieci wodno-kanalizacyjne, z rosnącą liczbą bezpiecznych chodników i ścieżek rowerowych oraz ulicznym oświetleniem – tak dziś wygląda gmina Tryńcza. W ciągu ostatnich lat zrobiła wielki rozwojowy skok. – Udało się to dzięki konsekwentnej realizacji wielokierunkowej strategii, która zakłada wszechstronny rozwój i inwestycje we wszystkich obszarach, mających wpływ na jakość życia mieszkańców, zarówno tych najmłodszych, rodzin, młodzieży, jak seniorów – mówi wójt Ryszard Jędruch.

To kompleksowe podejście do społecznych potrzeb widoczne jest także w szeregu inwestycji, jakie gmina Tryńcza realizuje w tym roku. Część przedsięwzięć związana jest z rozbudową infrastruktury służącej ważnym społecznym celom.

Z myślą o aktywnym wypoczynku

Dużym atutem gminy Tryńcza jest atrakcyjne turystycznie położenie w dolinie Wisłoka i Sanu. W Głogowcu, gdzie obie rzek łączą się, postawiono wiatę widokową. Dzięki niej moment ujścia Wisłoka do Sanu można podziwiać z większej wysokości. Malownicze nadrzeczne krajobrazy zachwycą tych, którzy wybiorą się tutaj na spływ kajakowy lub pokonają trasę pieszo-rowerową wzdłuż Wisłoka. Nieopodal trasy spływu kajakowego, znajduje się zabytkowa, licząca ponad 100 lat ufortyfikowana strażnica kolejowa. Niegdyś służyła obronie pobliskiego mostu. Gmina otrzymała zabytek nieodpłatnie od PKP i do końca października zamierza zakończyć jego renowację. Ta historyczna perełka z czasów austro-węgierskiej monarchii i związana z początkami budowy kolei w Galicji, z pewnością stanie się celem wielu turystycznych i rekreacyjnych wypraw.

Dobre miejsce do zamieszkania i inwestowania

W te okolice warto się wybrać także w celach inwestycyjnych. Nie brakuje tu terenów dla przedsiębiorstw. Gmina Tryńcza oferuje dobrą infrastrukturę techniczną drogową i komunalną, a sam Urząd jest bardzo przyjazny inwestorom. Znajdą tu kompetentną młodą kadrę, zaangażowaną w działalność samorządową, której na sercu leży rozwój gminy we wszystkich obszarach. To dzięki nim gmina Tryńcza pozyskuje wiele unijnych funduszy na szereg inwestycji i jest dobrym miejscem do zamieszkania, zarówno pod względem infrastruktury, jak i oferty edukacyjnej, rekreacyjnej i kulturalnej. Dla żadnego dziecka nie brakuje miejsc w przedszkolach, a z myślą o pracujących rodzicach jeszcze w tym roku otwarty zostanie pierwszy żłobek. W nowoczesnych szkołach stale podnoszona jest jakość oferty edukacyjnej, także przy wykorzystaniu unijnych funduszy.

O bogatą ofertę kulturalną dbają Wiejskie Domy Kultury i nie brakuje miejsc rekreacyjnych. Do końca roku w pięciu miejscowościach powstaną Otwarte Strefy Aktywności – OSA, czyli miejsca sportu i odpoczynku dla całych rodzin, z siłownią zewnętrzną, placem zabaw dla dzieci, strefą relaksu i gier. Gmina stale inwestuje także w infrastrukturę sportową, z której korzystają ludowe kluby sportowe i szkółki piłkarskie. Aktualnie kończą się remonty i modernizacje czterech stadionów.

Dom Miłosierdzia Wólka Małkowa

Dbając o sferę społeczną, realizowanych jest kilka projektów, m.in. Dom Miłosierdzia, powstający w Wólce Małkowej. Na stworzenie domu opieki społecznej dla seniorów gmina przeznaczyła pół miliona złotych i wkrótce przyjmie pierwszych podopiecznych. Od lipca realizowany jest także projekt „Jak w domu” – to rodzaj dziennego domu opieki dla 15 seniorów. W tym celu wyremontowano i adaptowano Wiejski Dom Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej. W programie dnia są różne zajęcia aktywizacyjne, można skorzystać z pomocy psychologa i rehabilitanta, skonsultować się z lekarzem i dietetykiem. Z myślą o najbardziej potrzebujących gmina rozpoczęła również przebudowę budynku po szkole podstawowej w Głogowcu, gdzie powstaną trzy lokale socjalne.

WDK Wólka Ogryzkowa

Systematyczna praca, służąca podnoszeniu standardu życia mieszkańców jest zauważana i doceniana. Gmina Tryńcza zdobyła wiele prestiżowych nagród. Wśród nich są certyfikaty: „Gmina Fair Play”, „Gmina Tryńcza – Dobre Miejsce Zamieszkania” oraz „Gmina Tryńcza – Gmina z Tradycją”. Samorząd otrzymał je za odpowiedzialną troskę o rozwój całej gminy i wysokie standardy obsługi mieszkańców, za profesjonalne podejście do inwestorów i stwarzanie dobrych warunków do rozwoju gospodarczego, a także za dbałość o zachowanie lokalnej tradycji i kultury.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy