Reklama

Lifestyle

Bieszczadzkie piwo z Wielkiej Niedźwiedzicy już w sprzedaży

Aneta Gieroń
Dodano: 09.10.2013
8001_ursa-maior
Share
Udostępnij
Od soboty w Uhercach Mineralnych w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa w Centrum Ursa Maior można kupować pierwsze piwa uwarzone przez popularną Piwowarkę Agę. Na smakoszy czeka Ursa z Połoniny (american amber ale)  i Ursa Royzbawiony (piwo pszeniczne). W Centrum swoje podwoje otworzył też sklep z produktami regionalnymi pod marką Esencja Karpat. Na razie są to tylko szkło i ceramika z pracowni bieszczadzkich artystów, ale w przyszłości będzie tego dużo więcej, nie zabraknie  nawet kulinarnych bieszczadzkich przysmaków. W kolejnych tygodniach swoje życie rozpocznie również Ursa Maior Hall i tak Wielka Niedźwiedzica pełną już parą rozpocznie działalność w Bieszczadach.

Dom Wielkiej Niedźwiedzicy z powierzchnią prawie 2 tys. mkw. położony jest na ponad 2 hektarowej działce przy głównej drodze prowadzącej w Wysokie Bieszczady oraz do przejścia granicznego w Krościenku. W Centrum znalazła się trzypoziomowa sala koncertowa Ursa Maior Hall, umożliwiająca rejestrację koncertów, spotkań oraz wydarzeń kulturalnych. Kalendarz imprez opracowuje Janusz Demkowicz, dotychczas znany jako twórca „Zagrody Magija” w Orelcu, pensjonatu z dużymi ambicjami kulturalnymi oraz współzałożyciel i basista zespołu Tołhaje. Bardzo jednak prawdopodobne, że najpopularniejszą częścią Centrum już wkrótce stanie się otwarta w sobotę Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Rzemieślniczego, gdzie pierwsze skrzypce gra Agnieszka Łopata, zwana Piwowarką Agą. 
 
– Ursa Maior powstała z połączenia talentów nas trojga – żartuje Andrzej Czech, współwłaściciel spółki Ursa Maior. –  Fenomenalnych zdolności Agnieszki w warzeniu piwa, artystycznych ambicji i talentów Janusza Demkowicza oraz mojej fascynacji ekologią i odnawialnymi źródłami energii. 
 
W Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa na smakoszy oczekują na razie dwa rodzaje niepasteryzowanego piwa. Dalsze cztery kończą leżakowanie. W kolejnych tygodniach będzie można wybierać między: delikatnym piwem pszenicznym, aromatycznym piwem z mocną goryczką, piwem z dodatkiem słodu wędzonego, a ciemnym piwem w stylu robust porter o aromacie kawy i suszonych owoców. Dom Wielkiej Niedźwiedzicy ma też ambicje wiedzę piwowarską promować i od czasu do czasu dawać okazję do smakowania najlepszych piw polskich i światowych.
 
Samo Centrum Ursa Maior ciekawe jest także ze względu na swój ekologiczny charakter. Innowacyjna jest w nim metoda pozyskiwania energii z paneli i ogniw słonecznych, woda pochodzi z własnej studni, a nieczystości utylizuje ogrodowa oczyszczalnia ścieków, która przypomina ukwieconą rabatę średniej wielkości.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy