Reklama

Lifestyle

Rzeszów zaraz otwiera basen i kąpielisko Żwirownia

Alina Bosak
Dodano: 02.06.2023
Fot. Bartosz Gubernat/UM Rzeszowa
Fot. Bartosz Gubernat/UM Rzeszowa
Share
Udostępnij

W sobotę 10 czerwca otwierają się dal miłośników plażowania rzeszowskie kąpieliska pod chmurką: baseny ROSiR i kąpielisko Żwirownia. Jakie ceny biletów?

Trwają przygotowania do otwarcia rzeszowskich kąpielisk. Prace na basenach odkrytych przy ulicy Pułaskiego zaczęły się kilka tygodni temu. Woda z basenów została wypompowana, a niecki wyczyszczone. Pracownicy ROSiR umyli także rynny przelewowe, obrzeża basenowe, kratki i liny torowe. Wyczyścili również szatnie oraz nawierzchnia tartanowa między basenami.

– W związku z planowanymi imprezami na terenie basenów otwartych trzeba było dokupić 15 ton piasku do poprawy nawierzchni boiska do piłki plażowej – informuje Bartosz Gubernat z zespołu prasowego w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Trwają także przygotowania na kąpielisku Żwirownia przyl. Kwiatkowskiego, gdzie konieczna była rozbiórka uszkodzonych części pomostu.

– Aktualnie trwają prace związane przygotowaniem jego nowych elementów drewnianych. Są one obrabiane, zabezpieczane i malowane – mówi Bartosz Gubernat.- Do hangaru znajdującego się przy kąpielisku został doprowadzony prąd, odnowiono także jego elewację. Na plażę dowieziono 100 ton świeżego piasku.

Sezon letni na basenach otwartych przy ul. Ks. Jałowego 23A oraz na kąpielisku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego w tym roku rozpocznie się w sobotę 10 czerwca.

  • Baseny otwarte będą czynne codziennie w godzinach 9-20.
  • Kąpielisko Żwirownia będzie czynne codziennie w godzinach 10-18.

Oba kąpieliska będą strzeżone przez ratowników, w obu miejscach będą działać punkty gastronomiczne, także w formie food trucków.

Ceny wejścia na baseny otwarte przy ul. Ks. Jałowego 23a są następujące: w godz. 9-19 bilet normalny kosztuje 25 zł, ulgowy 17 zł, a wynajęcie leżaka 12 zł; w godz. 17-19 bilet normalny kosztuje 17 zł, ulgowy 12,00 zł, a wynajęcie leżaka 6 zł.

Na kąpielisko miejskie przy ul. Kwiatkowskiego obowiązują  jednorazowe bilety wstępu. Bilety normalne są po 6 zł, a ulgowe po 4 zł. Leżak można wynająć za 10 zł, a kajak na godzinę za 24 zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy