Reklama

Lifestyle

W rzeszowskiej Żwirowni można się już kąpać. Sinic nie ma

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.08.2022
65653_zwirownia
Share
Udostępnij
Zlecone przez miasto badania wody w rzeszowskiej Żwirowni wykazały, że nadaje się ona do kąpieli. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.
 
Kilka dni temu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała informację o podejrzeniu zakwitu sinic w kąpielisku Żwirownia. Władze miasta zakazały kąpieli i zleciły badania wody. Sinice to potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia bakterie, których rozkwit jest spowodowany głównie warunkami pogodowymi (wysoka temperatura, delikatne falowanie wody itp.).
 
Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał w poniedziałek wyniki badań. Okazało się, że w Żwirowni nie nastąpił zakwit sinic. Organizmy, które wzbudziły podejrzenia PSSE to nieszkodliwe dla człowieka glony. Kąpielisko miejskie zostaje więc otwarte, na miejscu są już ratownicy i wszystko funkcjonuje tak, jak do tej pory.
 
Kąpielisko miejskie Żwirownia jest otwarte codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. Bilet normalny kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł, a dzieci do lat trzech mogą kąpać się bezpłatnie. Istnieje również możliwość wypożyczenia kajaka za 20 zł na godzinę pływania.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy