Reklama

Lifestyle

Rozbudowa ścieżki nad Wisłokiem za ponad 2 mln zł

Natalia Chrapek
Dodano: 06.12.2018
42948_34029_32412_31515_glowne
Share
Udostępnij

Ścieżka pieszo-rowerowa biegnąca od Lisiej Góry do ulicy Jarowej ma obecnie trzy metry szerokości. Miasto planuje ją poszerzyć o kolejne 3 metry, zgodnie z sugestiami mieszkańców. Ma być wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej. Do tego dojdzie jeszcze budowa oświetlenia i montaż ławek. Przetarg na rozbudowę kompleksu zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.  

Miasto inwestuje w rozbudowę ścieżek rowerowych wzdłuż Wisłoka, bo to jedne z ulubionych weekendowych tras rzeszowian. W przyszłym roku ratusz ma przeznaczyć ponad 2 mln zł na poszerzenie i przedłużenie ścieżki – od Lisiej Góry do ulicy Jarowej.

– Chcemy rozbudować ścieżkę, aby rowerzyści i piesi mogli z niej swobodnie i bezpiecznie korzystać. Łącznie będzie miała 6 metrów szerokości. Wzdłuż ścieżki pojawi się także nowe oświetlenie oraz ławki. Planujemy oddać ją do użytku latem przyszłego roku – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Ratusz ma już gotową dokumentację tej inwestycji oraz prawomocne pozwolenie na budowę, która będzie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

To nie jedyne plany inwestycyjne na 2019 rok w rejonie Lisiej Góry. W budynku nieopodal placu zabaw powstanie toaleta publiczna oraz zostanie wyremontowany główny grill. Na prośbę mieszkańców ratusz zamierza także stworzyć trzy dodatkowe miejsca do grillowania, do których zostaną dostawione  ławostoły.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy