Reklama

Lifestyle

Oko na miasto – historyczny spacer w górę Wisłoka

Alina Bosak
Dodano: 05.10.2023
Fot. Tadeusz Poźniak
Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Na spacer od Mostu Lwowskiego do Lisiej Góry zapraszają w najbliższą sobotę 7 października Rzeszowskie Piwnice wszystkich ciekawych historii Rzeszowa. Start o godz. 12., a udział jest bezpłatny.

Spacery z przewodnikiem „Oko na miasto” to już prawdziwy hit w ofercie Rzeszowskich Piwnic. Latem setki osób uczestniczyły w spacerach z przewodnikiem i poznawało lepiej historię miasta, jego dawnych mieszkańców i postaci, które miały znaczący wpływ na rozwój stolicy dzisiejszego Podkarpacia. W najbliższą sobotę 7 października, korzystając z pogodnej jesieni, znów będzie okazja wziąć udział w historycznej przygodzie.

Spacer z przewodnikiem po Rzeszowie tropem Admirała Nitki

Tym razem przewodnik Jakub Pawłowski poprowadzi wędrówkę wzdłuż Wisłoka – dawnej granicy polsko – ruskiej, a później wschodniej granicy miasta lokacyjnego. Z rzeką wiąże się wiele bogatych historii – most wysadzany przez cofające się wojska, „Admirał” Stanisław Nitka, który przewoził ludzi na drugi brzeg, i rezerwat Lisia Góra – relikt dawnej Puszczy Sandomierskiej.

Aby dołączyć do spaceru wystarczy przyjść w sobotę o godz. 12:00 na skwer im. Ks. J.H. Osieńskiego (obok ul. Piłsudskiego 1). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Można zamówić spacer z przewodnikiem po mieście

Duże zainteresowanie spacerami po mieście z przewodnikiem sprawiło, że Rzeszowskie Piwnice wprowadziły je do oferty komercyjnej – grupy wycieczkowe mogą zamówić taką wędrówkę jednym z proponowanych szlaków tematycznych. Szczegóły oferty znajdują się na stronie internetowej Rzeszowskich Piwnic.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy