Reklama

Lifestyle

Kendo, anime i gry na festiwalu kultury japońskiej w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 01.07.2016
28105_2
Share
Udostępnij
Jak zrobić japońskie buty i nauczyć się języka Kraju Kwitnącej Wiśni, co wyróżnia miecze samurajów i od czego zacząć ceremonię parzenia herbaty i pokazy Kendo. Do tego turnieje dla graczy, konkursy i mnóstwo innych atrakcji – II Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus” potrwa dwa dni, 2-3 lipca 2016. Miłośników Japonii goszczą mury I LO w Rzeszowie.

II Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus” organizowany jest przez pasjonatów, którzy działają w siedmiu grupach pochodzących z Rzeszowa. Są to: Rzeszowska Grupa Mangi i Anime „Lotus”, Grupa Rekonstrukcyjna III Najemny Oddział Piechoty Japońskiej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej – Klan Tygrysa, Klub Bronies Rzeszów, Stowarzyszenie Rzeszowski Klub Fantastyki „Nawigator”, Klub Kendo oraz Games Room (dzięki sklepowi Geamekeeper oraz Stowarzyszeniom „Avalon”, „Nawigator”).

Wstępem do festiwalu była zorganizowana przed rokiem impreza pod nazwą Dwa Oblicza Japonii. Potem, w grudniu odbył się I Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej, a po pół roku mamy już drugą edycję.

Program, odbywającego się w sobotę i niedzielę festiwalu, został ułożony tak, by znaleźli w nim coś dla ciebie ludzie zainteresowani różnymi wymiarami japońskiej kultury – od mody i parzenia herbaty, poprzez, historię tego kraju, jego język i techniki walki, po japońskie gry, komiksy i filmy. Warsztaty, wykłady, pokazy i turnieje odbywają się równocześnie w kilku salach. Nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Szczegółowy Program II Podkarpackiego Festiwalu Kultury Japońskiej każdy uczestnik dostaje przy wejściu, wraz z mapką i identyfikatorem. Wstęp jest płatny. Kosztuje 25 zł.  Dzieci wchodzące na teren festiwalu z opiekunem płacą mniej: do 6-ściu lat – za darmo, do 12-stu lat – 50% zniżki. 


 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy