Reklama

Lifestyle

24 tys. zł wyśpiewali dzieciom dziennikarze i aktorzy [FOTO]

Alina Bosak
Dodano: 09.01.2023
70658_5k4a2389
Share
Udostępnij
Rekord został pobity – prawie 24 000 zł zebrano do puszek i na licytacji podczas koncertu Serca Sercom. Rzeszowscy dziennikarze i aktorzy z zespołem Grzane Wino zaśpiewali piosenki i pastorałki z myślą o wychowankach Domu Dziecka w Strzyżowie. Dzięki szczodrej publiczności dzieci i młodzież pojadą do Energylandii.
 
W sobotę 7 stycznia na scenie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie niemal dwugodzinny koncert Serca Sercom zgromadził ponad 300 osób. Wiele z nich od lat uczestniczy w wydarzeniu, które w tym roku odbyło się w Rzeszowie po raz czternasty. Od początku wpiera tę sama placówkę opiekuńczą na Podkarpaciu – strzyżowski dom dziecka, którego wychowankowie dzięki akcji mogą spędzać wymarzone wakacje, ferie lub wyjeżdżać na pełne atrakcji wycieczki. Koncert wymyśliły przed laty Ilona Małek z TVP Rzeszów i Monika Szela, dyrektor Teatru Maska, a biorą w nim udział dziennikarze i aktorzy co roku wspierani przez profesjonalnych muzyków. Na scenie towarzyszą śpiewającym także młodzi przyjaciele ze Strzyżowa. 

Koszulka Lewandowskiego

W tym roku klimatyczny nastrój udało się stworzyć dzięki znanej bieszczadzkiej grupie Grzane Wino, a w programie oprócz kolęd, które publiczność śpiewała wraz z występującymi na scenie, były też klimatyczne pastorałki i bieszczadzkie piosenki, do których słowa napisał Marcin Iżela, lider zespołu. Grupa nie tylko zagrała charytatywnie, ale i przekazała na aukcję kolekcję swoich płyt. Wśród licytowanych przedmiotów były takie rarytasy jak koszulka Roberta Lewandowskiego z jego autografem, w której kapitan polskiej reprezentacji wystąpił w meczu z Meksykiem podczas mistrzostw świata w Katarze, a także mundialowa piłka.
 
Była okazja do zdobycia zaproszenia na kolację w restauracji NoBo lub prowadzenia telewizyjnych i radiowych programów, a także fotograficzny obraz Tadeusza Poźniaka czy sesja zdjęciowa u Krzysztofa Łokaja, a nawet trening z Marta Niewczas, który wylicytował ks. Tomasz Nowak, dyrektor Radia Via – może uda się zabrać na spotkanie z mistrzynią karate całą redakcję.

Będzie super wycieczka

Wśród licytujących nie zabrakło dobroczyńców, którzy wylicytowane przedmioty – jak np. piękny tort – podarowali od razu dla Domu Dziecka w Strzyżowie. 
 
Oprócz licytacji odbyła się również zbiórka pieniędzy, więc każdy z obecnych na koncercie miał okazje dorzucić parę groszy do wycieczki do Energylandii. W sumie udało się zebrać 23 997,54 zł. Za tę kwotę 28 dzieci z Domu Dziecka w Strzyżowie pojedzie na super wycieczkę.
 
Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy