Reklama

Lifestyle

W piątek “Bieg Niepodległości” – utrudnienia na ulicach Rzeszowa

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.11.2022
68770_bieg
Share
Udostępnij
W piątek, 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się 10. PKO Bieg Niepodległości – „Rzeszowska Dycha”. Trasa została wytyczona ulicami miasta, a to oznacza, że część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości.
 
Bieg Niepodległości rozpocznie się w piątek o godz. 11.11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13:30.
 
Start biegu usytuowany jest na Rynku, na wysokości studni. Dalej trasa przebiegać będzie ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), 3-go Maja, Lubomirskich, Szopena (od ul. Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, Szopena, Lubomirskich, 3-go Maja, Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.
 
Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na Al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.  
 
Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6.00, związane one będą z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.
 
Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.
 
 
O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Grunwaldzka i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11 do 11.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności oraz na czas defilady prawa strona Al. Piłsudskiego od ul. Żeromskiego do ul. Targowej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy