Reklama

Lifestyle

Będzie skatepark w Sanoku

opracowanie Dagmara Goś
Dodano: 14.05.2014
12368_view_1.
Share
Udostępnij
Sanok rozpoczyna w tym tygodniu budowę skateparku. Powstanie on na płycie betonowej o wymiarach 17,5 m × 26,5 m, na działce miejskiej przy ul. Białogórskiej, obok istniejącego parkingu, niedaleko mostu. Miasto znalazło sponsorów na materiały konieczne do budowy płyty. Jeśli pogoda pozwoli, to prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu i będą trwać ok. miesiąca.
 
– Na początku obecnej kadencji obiecałem młodzieży, że w Sanoku powstanie skatepark. Nie udało się tego zrealizować od razu, ale w tym roku zabezpieczyliśmy w budżecie środki na realizację zadania, namówiliśmy sponsorów do włączenia się w budowę obiektu i przystępujemy do działania – mówi dr Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka. 
 
Miasto ze środków budżetowych zakupi natomiast wyposażenie placu. Po wykonaniu płyty Sanok rozpisze postępowanie ofertowe i wyłoni dostawcę urządzeń. Będzie to firma profesjonalna, specjalizująca się w tego typu działalności. O tym jakie urządzenia staną na placu zadecydowali młodzi amatorzy jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX, podczas spotkania konsultacyjnego, jakie zorganizował z nimi Burmistrz dr Wojciech Blecharczyk. Skatepark zostanie wyposażony w urządzenia o enigmatycznie brzmiących dla przeciętnego człowieka nazwach: Quarter pipe, Bank ramp, Funbox z poręczą 2/3 + grindbox 3/1, 2 poręcze proste o różnych profilach, dwa Grindboxy oraz Spin. Urządzenia będą wykonane ze sklejki ciemnej wodoodpornej obustronnie laminowanej, zaś elementy stalowe ze stali ocynkowanej. Oczywiście w przyszłości urządzenia te będzie można rozbudować. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy