Reklama

Lifestyle

Kalendarz 11 największych imprez Rzeszowa na 2022 rok

Alina Bosak
Dodano: 18.02.2022
60069_mak
Share
Udostępnij
Najszybciej będzie Święto Paniagi – już w maju, imprezowo zapowiada się lipiec,  a we wrzesień zadebiutuje nowy festiwal – Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. Kalendarz największych imprez Rzeszowa na 2022 rok jest gotowy. Można synchronizować z własnymi planami.
 
Estrada Rzeszowska właśnie opublikowała daty największych imprez, jakie odbędą się w Rzeszowie w tym roku. Większość festiwali jest już dobrze publiczności znana i organizowana od wielu lat, jak chociażby czerwcowy Europejski Stadion Kultury, czy wrześniowe Rzeszów Breakout Days. Ale są też nowości, jak festiwal poświęcony kulinariom Karpaty na Widelcu, który nietypowo zainicjowany został podczas kampanii wyborczej Konrada Fijołka i ma być pilotowany przez Roberta Makłowicza na wzór Europy na Widelcu – podobnego wydarzenia organizowanego we Wrocławiu. 
 
Karpaty na Widelcu mają zawładnąć starówką – centrum wydarzeń będzie rzeszowski Rynek, a smaczną wędrówkę wśród specjałów restauratorów i rzemieślników z Podkarpacia będzie można rozpocząć już na którejś z pobliskich ulic – od 3 Maja, Kościuszki po Grunwaldzką. Królować mają specjały kuchni karpackiej, a więc także słowackiej i ukraińskiej. Nie zabraknie też węgierskich smaków.
 
W tym roku również wracają do Rzeszowa tańczący Polonusi. Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych odbywa się w Rzeszowie co trzy lata i jego XIX edycja wypada właśnie w 2022 roku. To prawie jeden lipcowy tydzień z uliczną paradą i występami tanecznymi.
 
A oto szczegółowy kalendarz imprez Estrady Rzeszowskiej 2022

3 maja Święto Paniagi
 
24 – 26 czerwca Europejski Stadion Kultury
 
9 – 10 lipca Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko
 
14 – 18 lipca Festiwal Zespołów Polonijnych
 
27 – 28 sierpnia Rockowa Noc
 
24 – 25 września Karpaty Na Widelcu
 
15 – 17 września Rzeszów Breakout Days
 
9 / 16 października Dzień Papieski
 
21 – 23 października Festiwal Tony
 
grudzień Świąteczne Miasteczko
 
31 grudnia Sylwester Miejski
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy