Reklama

Lifestyle

Zapisz dziecko na małe uczelnie

Anna Olech
Dodano: 20.09.2013
7532_pd
Share
Udostępnij
Nowy semestr zbliża się wielkimi krokami nie tylko dla „dorosłych” studentów. Ci mali również już niedługo rozpoczną zajęcia. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania właśnie rozpoczął rekrutację, lada dzień ruszą również zapisy na Politechnikę Dziecięcą, której zajęcia w tym roku odbędą się również w Mielcu. 
 
Nowy semestr na Politechnice Dziecięcej, która od kilku lat działa przy Politechnice Rzeszowskiej, przynosi sporo zmian. Przede wszystkim w ramach działań Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, w Mielcu powstanie pierwsza filia PD. Sporo jest też zmian w organizacji małej uczelni oraz prowadzeniu rekrutacji. 
 
W Rzeszowie zlikwidowano grupę dla organizatorów i sponsorów PD, teraz wszystkie 3 grupy będą wybierane poprzez losowanie. W ten sposób będzie 468 miejsc dla wszystkich chętnych z Podkarpacia. Natomiast w Mielcu jest do dyspozycji dwie grupy: jedna dla wszystkich z powiatu mieleckiego i druga dla sponsorów i organizatorów (taka forma pozostanie dla wszystkich otwieranych filii PD w innych miastach województwa). 
 
 
Rekrutacja rozpocznie się 1 października br. o godz. 10.00 i potrwa tydzień. W tym czasie każdy rodzic będzie mógł wypełnić formularz i wysłać drogą internetową. Zapisy, które dopuszczają Państwo do losowania zostaną zakończone w dniu 6 października o godzinie 23.00, a 9 października o godzinie 19.00 zostanie przeprowadzone losowanie uczestników IX semestru PD. Do 16 października 2013 roku na stronie internetowej podana zostanie lista wylosowanych osób wraz z podziałem na grupy.
 
Informacje nt rekrutacji na Politechnikę Dziecięcą w Rzeszowie znajdą Państwo na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/rzeszow/

Informacje nt rekrutacji na Politechnikę Dziecięcą w Mielcu znajdą Państwo na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/mielec/
 

O 120 indeksów Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego przy WSIiZ mogą ubiegać się uczniowie, którzy między 18 września a 2 października  wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl. Znajdują się tam również wszystkie informacje na temat programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań.
 
– Jeśli liczba chętnych przekroczy limit miejsc, będziemy, podobnie jak w poprzednich edycjach, rekrutować uczestników EUD w drodze losowania – zapowiada Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. Zajęcia na EUD to wykład, prace warsztatowe oraz publiczna prezentacja wyników prac. Podczas warsztatów mali studenci, odgrywając role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą umiejętności przekładania wiedzy na praktykę.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy