Reklama

Lifestyle

Bezpłatne warsztaty w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Alina Bosak
Dodano: 15.07.2021
55107_foto
Share
Udostępnij
W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa można zapisać się na bezpłatne warsztaty fotograficzne – jedno lub kilkudniowe. Najbliższe już 20-21 lipca. To propozycja w ramach rzeszowskiego cyklu imprez wakacyjnych „Atrakcje na wakacje”.
 
Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa przygotowała na wakacje trzy różne tematycznie warsztaty fotografii. Pierwsze pt. „Atrakcyjna fotografia wokół nas” już  20-21 lipca poprowadzi Tomasz Sobczak, fotografik i pedagog z Tarnowa, autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz kilkuset zbiorowych i pokonkursowych. Zajmował się fotografią ruchu, studyjną, portretem i aktem, geometrycznym spojrzeniem na architekturę, a także fotografią kreacyjną. Od ponad dekady pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego a w 2019 roku został członkiem zarządu Fotoklubu RP. 
 
Kolejne warsztaty pt. „Reportaż fotograficzny jako opowiadanie historii”, 2-4 sierpnia oraz 4-6 sierpnia poprowadzi Marcin Walko, który stworzył m.in. cykl „Europa w ciszy”, zawierający przekrój fotografii krajobrazowej z całej Europy. Wielokrotnie nagradzany i honorowany w najważniejszych konkursach o randze międzynarodowej i krajowej, m.in.: Monovisions Photography Awards, Monochrome Awards, Neutral Density Awards, Discover Europe, Międzynarodowy Fotograf Roku. Jego zdjęcia były publikowane w czasopismach w Polsce i za granicą. W roku 2018 jako jedyny Polak dokumentował marsz ku pamięci ofiar masakry w Srebrenicy w Bośni i Hercegowinie. Nagrodzony za reportaż „Parcela M11". 
 
Ostatnia z propozycji to warsztaty „Reportaż i portret reporterski” Jacka Wnuka zaplanowane na 9 sierpnia. Jacek Wnuk jest absolwentem kierunku fotografia na wydziale operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor czarno-białego albumu fotograficznego „Karpaty Wschodnie” wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus. Twórca i redaktor portalu internetowego www.KarpatyWschodnie.pl. Autor wystaw fotograficznych i prezentacji i wystąpień na festiwalach podróżniczych między innymi (Bonawentura, Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy). Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka. Zawodowo zajmuje się fotografią użytkową, reklamową, przyrodniczą i reportażową. 
 
Zapisy na warsztaty prowadzone są pod numerem telefonu: 17 748 11 05 oraz poprzez e-mail: fotogaleria@gf.erzeszow.pl.
 
Liczba miejsc jest ograniczona.
 

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy