Reklama

Lifestyle

“Tribute to Black”. Pokaz mody Basi Olearki na TSLA EXPO 2018

Aneta Gieroń
Dodano: 09.09.2018
40672_vip
Share
Udostępnij
Kocha modę i od lat konsekwentnie biegnie za swoimi marzeniami. 28 września najnowszy pokaz rzeszowskiej projektantki będzie można zobaczyć na Wieczorze VIP TSLA EXPO 2018. „Tribute to Black”, to specjalnie przygotowana kolekcja, którą Basia Olearka odda swój hołd czerni w modzie, a 30 stylizacji podkreśli wspólny mianownik świata mody i motoryzacji – miłość do piękna i dążenie do perfekcji.
 
Czarne jest piękne, chciałoby się powiedzieć, a w przypadku Basi Olearki, najpiękniejsze. Czerń jest obecna we wszystkich jej kolekcjach i temu kolorowi jest bezwzględnie wierna, choć nie unika odważnych połączeń chociażby z błękitem, brązem, złotem i srebrem.
 
– Kocham czarny kolor. Jest seksowny, tajemniczy, wielowymiarowy, a jednocześnie elegancki i zmysłowy. Nie sposób go nie zauważyć – mówi projektantka. – „Tribute to Black” będzie prezentacją 30 damskich i męskich sylwetek, w wieczorowym, ale nie tylko, wydaniu. Swego rodzaju kwintesencją mojego spojrzenia na modę, która uwodzi mnie odkąd pamiętam. Miałam może cztery lata, kiedy nie było mi już obojętne, co na siebie włożę. 
 
Nie zabraknie, oczywiście, przezroczystości, które są jej znakiem rozpoznawczym, a to wszystko skomponowane z sukienkami, kombinezonami, marynarkami, spodniami i bluzkami. Jak zawsze pierwszoplanową rolę zagrają także detale.
 
Bo najważniejsza jest pasja. Ta bez problemu, a jak urodziwie, potrafi  połączyć odległe  z pozoru światy mody i motoryzacja. Basie Olearka udowodniła to już kilka miesięcy temu kolekcją „West” inspirowaną smakiem wolności, przestrzeni i marzeń po horyzont, a która prezentowana była w salonie Stanisława Myszkowskiego GOC Harley – Davidson w Rzeszowie. 
 
Kolekcja „Tribute to Black”  będzie ósmą w dorobku Basi Olearki, która wcześniej prezentowała: "Summer Snow", "The Bright Side of life", "Rdza", "Kia My Way", "Punk" oraz „Harmony" i „West”. Wszystkie one są też potwierdzeniem modowej osobowości projektantki, która grzeczna w swoich propozycjach nie jest, ale zawsze zależy jej na podkreśleniu osobowości kobiety, wydobyciu seksapilu, przy jednoczesnym zachowaniu subtelności i kobiecości. 
 
Rzeszowianka konsekwentnie buduje swoją markę i pokazy mody organizuje już od 2010 roku, a od 3 lat co roku proponuje co najmniej dwie kolekcje w różnych miejscach, w różnych stylach, ale nie powielając wcześniejszych pomysłów. Gdy wiosną 2018 roku pojawiła się na prestiżowej imprezie modowej „Fashion Day Zakopane”, w której gwiazdami wydarzenia byli „Paprocki&Brzozowski”, natychmiast skradła serce publiczności i doczekała się owacji na stojąco dla jednej ze swoich sukienek. 
 
– Mam ogromną radość z tworzenia mody – dodaje Basia Olearka. – Wytyczam sobie cele i podążam do nich we własnym tempie oraz na swoich zasadach. – Najważniejsza jest kreacja i spotkanie z drugim człowiekiem. Moda to dla mnie coś więcej, niż tylko ubrania. Każdy pokaz to coś więcej, niż tylko spotkanie towarzyskie, zależy mi na inspirowaniu zdarzeń kulturalnych, integrowaniu środowisk twórczych i to się dzieje. Budujemy tożsamość Rzeszowa, tworzymy platformę do dialogu tak różnych środowisk, że niekiedy sama jestem zaskoczona. Ale radość jest jeszcze większa, gdy z tych spotkań rodzą się kolejne wartościowe rzeczy i niecodzienne przedsięwzięcia. Wszystko to nie byłoby jednak możliwie, gdyby nie zaangażowanie Marty Lebiody i Pawła Olearki, którzy od lat są dla mnie największym wsparciem.
 
28 września w trakcie Wieczoru VIP na TSLA EXPO 2018 przekonamy się, jak „Tribute to Black” komponuje się z najlepszymi markami automotive z Podkarpacia. Choć już dziś jedno wiemy na pewno – czerń jest równie atrakcyjna w świecie mody co motoryzacji.

Atrakcją wieczoru w CWK G2A Arena w Jasionce będzie też pokaz torebek Ladybuq Art Studio oraz biżuterii marki Giorre. Modelki uczesze Salon Maniewski, zaś ARTDECO zadba o makijaże. Wydarzenie wspierają też: EXPRESS Bank Spółdzielczy w Rzeszowie oraz Design Format.  
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy