Reklama

Lifestyle

Zdrowe gotowanie w nowoczesnych garnkach

materiał promocyjny
Dodano: 15.04.2013
3407_garnek_gerlach_satin
Share
Udostępnij
Coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy i jak te posiłki są przygotowywane. W trakcie zakupów szukamy produktów dobrych jakościowo – dobrych mięs, warzyw i owoców ze sprawdzonych źródeł. Niestety, to nie daje nam pełnej gwarancji, że przygotowany z nich posiłek będzie dla nas odpowiedni, czyli zdrowy. Bardzo ważne są również garnki,  których te potrawy są przygotowywane. Zwłaszcza na wiosnę, gdy chcemy szybko odzyskać siły witalne i zdrowiej się odżywiać, by zgubić nadmiar kilogramów, które pozostały po zimowych miesiącach.
 
W naszych domach wciąż najpopularniejsze i najczęściej używane są garnki aluminiowe i emaliowane. Są tanie i to zazwyczaj determinuje wybór przy kupnie naczyń, w których przygotowuje się posiłki. Ale dietetycy zachęcają do tego, by jednak przemyśleć inwestycję, jaką jest kupno droższych, ale lepszej jakości garnków. Z kilku powodów. Po pierwsze zdrowy posiłek to taki, który zawiera mało tłuszczu i wody. Dla warzyw niezwykle istotny jest czas gotowania – im krócej, tym lepiej, ponieważ nie tracą wówczas cennych witamin. Niestety, w garnkach aluminiowych lub emaliowanych nie sposób przygotować posiłek w myśl tych zasad. Przede wszystkim w takich naczyniach znacznie łatwiej przypalić potrawę i często bardzo trudno przygotować jakieś danie bez użycia tłuszczu. A poza tym przeprowadzane badania dowodzą, że gotowanie w takich naczyniach uwalnia szkodliwe dla człowieka pierwiastki, często wywołujące poważne choroby. 
 
Istotną kwestią jest również oszczędzanie energii niezbędnej do gotowania potraw. W tym przypadku materiał, z jakiego garnek jest wykonany, ma ogromne znaczenie. Można to osiągnąć używając garnków odpowiednio zaprojektowanych. Np. garnki Gerlach linii Solid posiadają trójwarstwowe dno z wbudowanym dyskiem aluminiowym, zapewniającym równomierną dystrybucję ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu potrawy gotują się szybciej, więc np. warzywa zachowują cenne składniki, nie ma też ryzyka, że się przypalą.
 
Dla osób przygotowujących posiłki równie istotna jest kwestia wizualna. Jeśli mają klasyczną, ponadczasową linię, która sprawi, że będą one przez wiele lat odpowiadały panującym trendom, to inwestycja taka z pewnością się opłaci. 
 

Garnki najlepszej jakości znajdziesz w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy