Reklama

Lifestyle

Szukasz kuchennych inspiracji? Poeksperymentuj z kaszą!

Artykuł Partnera
Dodano: 11.04.2013
3246_Kaszotto_jeczmienne_ze_szpinakiem
Share
Udostępnij
Kasza kojarzona jest niestety z nudnymi i trudnymi w przygotowaniu potrawami. Okazuje się jednak, że potrafi inspirować. Kaszotto ze szpinakiem i suszonymi pomidorami, gołąbki z kaszą manną, kasza na słodko.

Kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, manna, kukurydziana, kuskus, owsiana… Naprawdę jest w czym wybierać. Taka różnorodność stwarza wręcz nieograniczone możliwości w kuchni, otwartej na eksperymenty i łączenie smaków. Kasza inspiruje, jest łatwa w przygotowaniu, ma przystępną cenę, co oznacza, że… warto wprowadzić ją do codziennej diety.  
 
– Kasza kojarzona jest przede wszystkim z daniami obiadowymi, mięsem i sosem… przez co traci na atrakcyjności! Tymczasem świetnie sprawdza się również jako podstawa śniadań, przystawek, deserów czy lekkich przekąsek – mówi Dorota Wdowińska-Rozbicka, autorka bloga „Dorota smakuje”, wspierająca kulinarnie ogólnopolską kampanię „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”. 
 
Ogólnopolska kampania „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”, zainaugurowana w marcu br., ma przekonać Polki i Polaków, że warto częściej sięgać po kaszę i uwzględnić ją w  codziennej diecie.
 
Na potrzeby kampanii powstała strona internetowa www.lubiekasze.pl, dzięki której można poznać różne rodzaje i walory zdrowotne kaszy, dowiedzieć się, jak przekonać do niej dzieci oraz zamieszczać własne przepisy na dania z kaszą. W ramach kampanii zaplanowano także spotkania kulinarne dla kobiet „Pod znakiem kaszy” oraz konkursy.
 

 
SKŁADNIKI:
 
  • 100g (ok. pół szklanki) kaszy jęczmiennej wiejskiej
  • cebula
  • ząbek czosnku
  • oliwa
  • 100g świeżego szpinaku
  • 3-4 łyżki posiekanych suszonych pomidorów z oliwy
  • łyżeczka masła
  • sól
  • pieprz
  • 1,5 szklanki wywaru warzywnego
 
WYKONANIE:
 
W garnku z grubym dnem, na niezbyt mocno rozgrzanej oliwie, szklimy cebulę pokrojoną w kosteczkę i przeciśnięty przez praskę czosnek. Kiedy cebula będzie miękka, wsypujemy kaszę, mieszamy i podsmażamy wszystko minutę. Do kaszy dodajemy chochlę gorącego wywaru i gotujemy na wolnym ogniu mieszając, aż kasza wchłonie cały bulion. Dodajemy następne łyżki płynu aż do jego wykończenia. Kiedy kasza będzie miękka dodajemy suszone pomidory, posiekany szpinak i masło. Mieszamy wszystko. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
 
Autor: Dorota Wdowińska-Rozbicka, źródło: www.lubiekasze.pl

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy