Reklama

Lifestyle

Akademia Kulinarna w Instytucie Kulturalnym w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 11.03.2015
18369_Instytut_2
Share
Udostępnij
Od czwartku, 12 marca w Instytucie Kulturalnym im. Chune Goldberga w Rzeszowie bardzo smakowite przedsięwzięcie – działalność rozpoczyna Akademia Kulinarna. O godz. 17.30 będzie można się przekonać, jak wyglądają zajęcia, a potem  uczestniczyć w nich do końca czerwca. Pierwsze spotkanie jest bezpłatne.
 
Akademię poprowadzi mistrz kuchni, Krystian Szymaniewicz, absolwent Italian Chef Academy i Scuola Nazionale di Pizza w Rzymie, kucharz rzymskich restauracji: „I Bufalini", „Fluid", „Mascalzone Romano", właściciel restauracji „Angolo Dell Pizza" oraz szef kuchni „Ristorante Sicilia" w Rzeszowie. 
 
Pomysłodawcą Akademii jest właściciel Instytutu Kulturalnego im. Chune Goldberga, Kuba Karyś,  przez wiele lat związany ze stacją TVN, przez trzy lata producent słynnych „Kuchennych rewolucji” z Magdą Gessler. Kuba to także współtwórca „Top Chef” w Polsacie, więc nie dziwi nic, że gdy na stałe powrócił do Rzeszowa pod koniec 2013 roku za punkt honoru obrał sobie inspirowanie życia towarzyskiego, kulturalnego i dyskusyjnego miasta. Grzechem byłoby też nie wykorzystać doświadczeń nabytych przy współpracy z Modestem Amoro, Maćkiem Nowakiem, Ewą Wachowicz, tym bardziej, że  o gotowaniu, jedzeniu i biesiadowaniu tak wiele można nauczyć, także rzeszowian.
 
– Kuchnia to magia, sztuczki i tajemnica – mówi Kuba Karyś. Poznać może je każdy. Coś na dobry początek? Czy wiesz, że jeśli rosół zaczynać kwaśnieć, można go uratować wlewając do niego odrobinę alkoholu?! Takich kulinarnych niespodzianek w trakcie wykładów w Instytucie Kulinarnym będzie więcej. Będzie też wielu wspaniałych gości, ekspertów od kuchni, a przede wszystkim nigdy nie zabraknie świetnej atmosfery i chęci, by z każdego uczestnika warsztatów uczynić bardzo sprawnego kreatora smaków, który już na własnym użytek będzie w prywatnej kuchni potrafił wyczarować potrawy nie gorsze niż finezyjne propozycje znakomitych lokali gastronomicznych. 
 
Zajęcia w Akademii,  15 dwugodzinnych spotkań, zaplanowane są do końca czerwca. Koszt całego semestru to 750 złotych – 25 złotych na godzinę. 
 
Sam Instytut Kulturalny im. Chune Goldberga powstał, by wspierać wszelkie działania pielęgnujące pamięć o bezpowrotnie utraconych wartościach przedwojennego świata XX wieku, a jednocześnie kreować rzeczywistość tak, by ratować zapomniane dziedzictwo społeczne i kulturalne, by współczesność była lepsza i mądrzejsza. W Instytucie odbywają się koncerty, wernisaże, projekcje filmów oraz debaty. 
 
Więcej informacji o Akademii Kulturalnej na: https://www.facebook.com/chunegoldberg

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy