Reklama

Lifestyle

“Żar nad Wetliną” – nowości piwne w Ursa Maior

Aneta Gieroń
Dodano: 13.08.2014
14178_Piwo_1
Share
Udostępnij
Ursa Maior w Uhercach Mineralnych dokładnie rok temu uwarzyła swoje pierwsze piwo w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa,  a z okazji pierwszych urodzin Piwowarka Aga  postanowiła pochwalić się 14. piwem z serii bieszczadzko-meteorologicznej. Było piwo w klimatach jesiennych, zimowych, było w wiosennych, pora na letnie i jest „Żar nad Wetliną".
 
Ursa Żar nad Wetliną, to piwo o lekkim karmelowo-orzechowo-cytrusowym smaku i aromacie, dające namiastkę słonecznych, bieszczadzkich połonin pachnących rozgrzaną ziemią i dzikimi ziołami. Etykietę przygotował Ryszard Kaja – malarz, scenograf, plakacista i podróżnik. 
 
Ursa Maior Hall to trzypoziomowa sala koncertowo-wystawienniczo-konferencyjna w budynku Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. Miejsce wyjątkowe, ponieważ przez wielkie przeszklenie można obserwować codzienną pracę browaru. Sala jest wyposażona w najnowszy wielofunkcyjny i wielostrefowy sprzęt audio, co pozwala na organizację koncertów, projekcji filmowych i aranżację wielu stref dźwiękowych, które stwarzają wrażenie otoczenia dźwiękami.
 
Ursa Maior Hall powstało, jako część Domu Wielkiej Niedźwiedzicy, stworzonego przez Agnieszkę Łopatę, czyli Agę Piwowarkę, zwyciężczynię wielu konkursów piwa domowego i zdobywczynię tytułu najlepszego piwowara domowego roku 2012 oraz Andrzeja Czecha, zafascynowanego ekologią i odnawialnymi źródłami energii. 
 
Poza Ursa Maior Hall w ramach Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych działa sklep firmowy pod marką Esencja Karpat. Oprócz piwa warzonego w budynku prowadzi też  sprzedaż miodu,  innych wyrobów pszczelarskich oraz pamiątek.  
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy