Reklama

Lifestyle

Lasy Państwowe otwarły w Rzeszowie sklep

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 03.10.2022
67660_1_img_2838
Share
Udostępnij
Grzyby, miody i przetwory z owoców runa leśnego, a także dziczyzna są w ofercie sklepu „Dobre z lasu”, który Lasy Państwowe właśnie otwarły w Rzeszowie. To jedenasty sklep tej marki w Polsce i pierwszy na Podkarpaciu.

Pierwszy sklep Lasów Państwowych „Dobre z lasu” otwarty został pięć lat temu w Warszawie. A pod koniec września listopada jedenasty sklep marki zaczął funkcjonować również w Rzeszowie przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Jak zapowiadały Lasy Państwowe w całej Polsce takich sklepów miało być uruchomionych kilkanaście takich placówek. 
 
Projekt „Dobre z Lasu” ma promować zdrową żywność z polskich lasów. 
– W rzeszowskim sklepie można kupić grzyby, miody i przetwory z owoców runa leśnego, jak również dziczyzna i jej przetwory – wymienia Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.  
 
Marka „Dobre z Lasu” korzysta jedynie z produktów pochodzących z lokalnych źródeł, zaopatruje się u niszowych producentów zajmujących się przetwórstwem leśnych produktów. 
 
Dzięki logotypowi „Dobre z Lasu” Lasy Państwowe promują żywność naturalnego pochodzenia – zaznacza Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, który wraz z Marcinem Hendzelem, łowczym okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie i Robertem Kobosem, prezesem zarządu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego „Kabanos w Przecławiu uczestniczył w uroczystym otwarciu rzeszowskiego sklepu.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy