Reklama

Lifestyle

Gotuj na zdrowie

materiał promocyjny
Dodano: 23.12.2013
9851_patelnia-ceramiczna4
Share
Udostępnij
Zdrowe gotowanie to nie tylko dobór właściwych produktów, unikanie nadmiaru tłuszczu czy soli. To również dobór właściwych garnków i patelni, a właściwe materiałów z jakich są wykonane, ponieważ nie wszystkie pozostają obojętne dla naszego zdrowia. Jednak odpowiednio użytkowane gwarantują bezpieczeństwo. 
 
Wybierając patelnie warto zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, ale i materiał jaki ją pokrywa. Dlaczego? Ponieważ niektóre mogą wchodzić w reakcje z substancjami, które wykorzystujemy w czasie gotowania i zagrażać naszemu zdrowiu. Obecnie najpopularniejsze są patelnie teflonowe. Ten materiał jest bardzo odporny, nie reaguje z wieloma substancjami, a do tego nie przywierają do niego mięsa, ryby czy warzywa. Ma też wysoką odporność na gorąco, ponieważ dopiero przy 400 stop. C zaczyna się rozkładać, co gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo ponieważ smażąc możemy osiągnąć najwyżej 330 stop. C. Jednak trzeba pamiętać, że jakiekolwiek uszkodzenie powłoki teflonowej automatycznie dyskwalifikuje patelnię z dalszego użytku, ponieważ zarysowane patelnie są rakotwórcze. Dlatego też smażąc cokolwiek na takich patelniach absolutnie nie można używać metalowych łyżek czy widelców, którymi łatwiej uszkodzić taką powłokę.
 
źródło: helios-szklo.pl
 
Coraz większą popularność w naszych kuchniach zyskują patelnie ceramiczne. Ich powłoka powstaje z minerałów i gliny, które są wypalane w temperaturze ok. 1250 stopni C. dzięki temu jest ona niezwykle twarda i odporna na wszelakie uszkodzenia i zarysowania. Patelnię można nagrzać nawet do 400 st. C, a nawet włożyć do zamrażarki. Ale jak ognia należy unikać gwałtownych zmian temperatury, a więc chcąc ja umyć trzeba poczekać aż wystygnie. Niezwykle ważne jest również to, że powłoka ceramiczna nie wchodzi w żadne reakcje z potrawami, które przygotowujemy na patelni. 
 

Patelnie teflonowe i ceramiczne najwyższej jakości dostępne w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
 
 
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy