Reklama

Lifestyle

Grillowanie w domowym zaciszu

materiał promocyjny
Dodano: 27.11.2013
9334_green-pan1
Share
Udostępnij
Od kilku lat patelnie do grillowania podbijają polskie kuchnie. I nic dziwnego, bo dzięki nim można mieć grillowane mięsa i warzywa nawet, gdy aura nie sprzyja biesiadowaniu pod gołym niebem. A do tego potrawy przygotowane są w ten sposób są nie tylko pyszne, ale zdrowe. Dlatego kupno dobrej patelni do grillowania to doskonała inwestycja.
 
Wiosną i latem grillowanie jest wręcz naszym narodowym sportem. Ale jesienią i zimą przygotowanie potraw pod gołym niebem jest raczej niemożliwe. Wyjściem z sytuacji okazały się nie grille domowe, które nie są tanie, lecz patelnie. Duże, o rowkowanej powierzchni, świetnie zastępują tradycyjnego grilla. Można na nich przyrządzać mięsa, warzywa, ryby, grzanki, a nawet sery. Wszystko zależy od wyobraźni gotującego. 

Jak zatem wybrać dobrą patelnię do grillowania?
 
Pierwsza zasada: im cięższa patelnia, tym lepsza. Dlatego też najlepiej sprawdzają się żeliwne, które równomiernie się rozgrzewają, dzięki czemu potrawy doskonale się grillują. Sprawdzą się też patelnie z powłoką teflonową, ale trzeba pamiętać, że uszkodzony teflon wyklucza dalsze użytkowanie tego naczynia. trzeba więc uważać zarówno przy grillowaniu, jak i myciu takiej patelni. Niezbyt dobrym wyborem będą patelnie lekkie i cienkie, które szybko się niszczą i nie spełniają swojej roli właściwie. 
 
Jak grillować na takiej patelni? Po pierwsze patelnie musi być bardzo mocno rozgrzana, oczywiście można ją nasmarować oliwą lub olejem, ale jeśli stawiamy na super zdrową kuchnię, to można zrezygnować z tłuszczu zupełnie. Grillowane potrawy odwracamy tylko raz, a żeby uzyskać „kratę” na mięsie trzeba je obrócić tak, by powstał odpowiedni wzór. Przygotowując produkty, które będziemy grillować, należy pamiętać, by nie były one zbyt grubo pokrojone. Mniejsza porcja szybciej będzie gotowa. Dobrej jakości patelnie to naprawdę właściwy wybór dla osób, które lubią gotować i chcą, by ich potrawy miały wyjątkowy smak.   
 

Patelnie do grillowania znajdziesz w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
 
 
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy