Reklama

Lifestyle

Mielenie to sztuka

materiał promocyjny
Dodano: 17.10.2013
8198_Black_pepper-R.Boroujerdi
Share
Udostępnij
Każdy, kto lubi gotować wie, że najlepszy pieprz jest ten świeżo mielony. Przecież nawet taki z dopiero otwartej torebki nie jest tak aromatyczny, jak własnoręcznie zmielony. A mając odpowiedni, i do tego piękny młynek już nigdy nie wrócimy do pieprzu z torebki.

Dawniej ręczny młynek był w każdej kuchni, ale kiedy na rynku pojawił się mielony pieprz, odszedł w zapomnienie. Po latach „torebkowej” dominacji, zaczynamy doceniać jakoś świeżych przypraw, zwłaszcza pieprzu. A że młynki mogą być też ozdobą kuchni, więc chętnie zaopatrujemy się w nie.

Można mieć drewniane, ze stali nierdzewnej, szklane lub akrylowe. I nie zawsze muszą być produktem masowym. Coraz częściej duże firmy zajmujące się produkcją artykułów wyposażenia  kuchennego zatrudniają artystów, którzy na ich zamówienie tworzą przepiękne kolekcje. Tak też zrobiła firma William Bounds Ltd., dla której artysta Robert Wilhelm stworzył kolekcję Pep Art. Są one drewniane, ręcznie rzeźbione i malowane, inspirowane stylem Art Deco. Mają niepowtarzalne kolory i kształty, a lekkie nacięcia na fakturze młynków mają w nas wzbudzić osobliwe, empiryczne i wzrokowe doznania. Wymyślny design był inspirowany przedmiotami kultu rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.
 

Młynki inne niż wszystkie znajdziesz w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
 
 
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy