Reklama

Lifestyle

Kryte lodowiska przy Wisłoku i ul. Wyspiańskiego

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.12.2023
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

Po lodowiskach przy Millenium Hall i w Parku Sybiraka czas na kolejne ślizgawki w Rzeszowie. Przez trzy najbliższe sezony zimowe będą działać dwa nowe, kryte lodowiska. Większe powstaje w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Drugie stanie nad zalewem na Wisłoku. To efekt porozumienia władz Rzeszowa z prywatną firmą.

– Umowę zawarliśmy na trzy lata. Miasto użyczy firmie teren, na którym będą działać te lodowiska. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, w którym nasz partner uruchomi dwie ślizgawki. Będziemy mieć także największą spośród wszystkich, którymi dysponuje – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.  

– Większa z dwóch tafli będzie działać w rejonie ulicy Wyspiańskiego, dokładnie tu, gdzie przed laty było miejskie lodowisko. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali, aby planując w przyszłości budowę lodowiska, postawić na tę, sprawdzoną lokalizację – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Lodowisko przy ul. Wyspiańskiego będzie miało taflę o wymiarach 20×60 m. Drugie, które stanie w rejonie zapory, na lewym brzegu zalewu będzie miało wymiary 20×30 m.

Zadaszone, oświetlone lodowiska w Rzeszowie

– W obu przypadkach tafle będą zadaszone halą namiotową i oświetlone, dzięki czemu będzie można korzystać z nich bez względu na pogodę. Obok postawimy kontenery, w których znajdą się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami. Przy lodowisku na ul. Wyspiańskiego to zaplecze będzie odpowiednio większe – tłumaczy Grzegorz Wójtowicz, przedstawiciel inwestora.

Mniejsze lodowisko ruszy 9 grudnia, większe – 16 grudnia. Będą czynne do końca lutego, przez 7 dni w tygodniu. W soboty, niedziele i np. podczas ferii tafle będą czynne w godz. 9-21. W tygodniu od 14 do 21 a przed godz. 14 będą mogły z nich korzystać grupy zorganizowane. Jednorazowy bilet wstępu będzie upoważniał do jazdy bez limitu czasu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy