Reklama

Kraków

Weekend w Krakowie 15-17.12 – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 15.12.2023
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Share
Udostępnij

Zwiedź nowe muzeum z reprodukcjami prac Banksy’ego, odbierz darmową choinkę a wieczór spędź na premierze w Teatrze Groteska! Zapraszamy na wyjątkowy weekend w Krakowie!

Aby cieszyć się zimowym urokiem miasta, proponujemy korzystanie z lodowisk, gdzie można wspólnie jeździć na łyżwach i delektować się zimowymi radościami!

Prace Banksy’ego można zobaczyć na Kazimierzu

14 grudnia została otwarta wystawa poświęcona twórczości jednego z najpopularniejszych i najbardziej tajemniczych artystów street artu. W krakowskim Muzeum Banksy’ego można zobaczyć ponad 150 reprodukcji prac artysty.

W rytmie Lajkonika, czyli szlakiem niematerialnego dziedzictwa Krakowa

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer z pomocami sensorycznymi i elementami audiodeskrypcji pt. „W rytmie Lajkonika, czyli szlakiem niematerialnego dziedzictwa Krakowa”. Wydarzenie, które jest skierowane głównie do młodzieży oraz osób dorosłych niewidomych i niedowidzących, odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 17 grudnia. Zbiórka o godz. 11.00 na dziedzińcu klasztoru sióstr norbertanek na ul. Kościuszki 88.

Koncert na marimbę, smyczki i muzykę filmową

W niedzielę, 17 grudnia, w Filharmonii Krakowskiej Sinfonietta Cracovia dopełni intensywną muzyczną jesień, zapraszając do koncertu łączącego różne nurty: muzykę filmową, minimalistyczne brzmienia, lecz także prawykonanie nowego utworu na niecodzienny instrument – marimbę. Orkiestrą pokieruje maestra Katarzyna Tomala-Jedynak, dyrektorka artystyczna Sinfonietty Cracovii, a solistką wieczoru będzie ceniona perkusistka, Marianna Bednarska.

W sobotę w Krakowie wielki finał choinkowej trasy RMF FM

Bożonarodzeniowy konwój radia RMF FM w sobotę 16 grudnia dotrze do Krakowa. Na mieszkańców w ramach akcji „Choinki pod choinkę od RMF FM i Małopolski” czekać będzie kilkaset darmowych drzewek i małopolskie przysmaki oraz spotkanie z Dominikiem Dudkiem, zespołem Feel i Lanberry.

Teatr Groteska zaprasza najmłodszych widzów

Już jutro, 16 grudnia w Teatrze Groteska odbędzie się premiera spektaklu „W trawie. Laboratorium sensoryczne”. Przedstawienie jest zaproszeniem do wspólnego poszukiwania i dzielenia się fascynacjami. W bezpiecznej, przytulnej atmosferze razem z najmłodszymi dziećmi będzie można odkrywać świat wieloma zmysłami, bacznie się przyglądać i trochę eksperymentować.

Przed nami gala Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego

W niedzielę, 17 grudnia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego ustanowionej przez Radę Miasta Krakowa. W tym roku wyróżnienia odbiorą twórcy spektaklu „1989”, Michał Nowicki za „Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam”, Juliusz Chrząstowski za rolę w „Salome”, twórcy „Calineczki” oraz „Arcadii”. Wydarzenie będzie połączone z prezentacją nowej kurtyny przygotowanej z okazji jubileuszu 130-lecia Teatru Słowackiego.

KIERMASH, czyli targi mody niezależnej i designu w bożonarodzeniowej odsłonie

Co roku, w grudniu, przez 2 dni lokalne, małopolskie manufaktury oferują kawałek swojej całorocznej pracy, by móc spełnić świąteczne marzenia i zaopatrzyć gości w oryginalne prezenty. Mowa o KIERMASHu – małopolskich targach mody niezależnej i designu użytkowego. Najbliższa edycja odbędzie się w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia.

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica

4 grudnia krakowski plac Wolnica przemienił się w przestrzeń wyjątkowych targów. Magiczna atmosfera świąt, unikatowe dzieła rzemieślnicze, regionalne specjały i bogaty program artystyczny – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Kazimierz. Targi trwają do 17 grudnia.

Mamuty na wystawie w Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN zaprasza na wystawę „Spadzista – krakowskie cmentarzysko mamutów”, na której zostaną zaprezentowane najcenniejsze okazy pochodzące ze stanowiska Kraków Spadzista. Otwarcie wystawy w siedzibie instytucji przy ul. św. Sebastiana 9 zaplanowane jest na 17 grudnia, na godz. 15.00.

17 grudnia trening wyjazdowy i opłatek biegowy w Puszczy Niepołomickiej

W najbliższą niedzielę, 17 grudnia zapraszamy na ostatnie w tym roku zajęcia w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Będą to tzw. wyjazdowe zajęcia z cyklu „Biegaj w Krakowie!” – spotkamy się w Puszczy Niepołomickiej, gdzie weźmiemy też udział w tradycyjnym „Opłatku biegowym nad Czarnym Stawem” dla wszystkich biegaczy z Krakowa i okolic.


W związku z przewidywanym zwiększonym ruchem pasażerów w najbliższy weekend, 16-17 grudnia, a także w sobotę, 23 grudnia, na ulice Krakowa wyjedzie linia autobusowa nr 511.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy