Reklama

Kraków

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar obrączki ślubnej? Pytamy eksperta

Materiał Partnera
Dodano: 08.09.2023
CzyMinimalistycznyPierscionekJestOk-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Planowanie ślubu to czas pełen radości i podejmowania ważnych decyzji. Jednym z kluczowych elementów jest wybór obrączek ślubnych symbolizujących wieczną miłość i przywiązanie. Aby jednak obrączki były nie tylko piękne, ale także wygodne w noszeniu, konieczne jest dokładne zmierzenie ich rozmiaru. W tym artykule omówimy możliwości zmierzenia rozmiaru obrączki ślubnej, korzystając z wiedzy eksperta jubilerskiego.

Dlaczego zmierzenie rozmiaru jest takie ważne?

Noszenie obrączki o niewłaściwym rozmiarze może być nie tylko niewygodne, ale też stwarzać ryzyko uszkodzeń czy zgubienia. Dlatego tak istotne jest, aby prawidłowo zmierzyć rozmiar obrączki. Skorzystaliśmy z porad eksperta, aby dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie!

Najlepszym sposobem na dokładne zmierzenie rozmiaru obrączki jest skorzystanie z usług profesjonalnego złotnika lub odwiedzenie salonu jubilerskiego. Przymierzenie różnego rodzaju pierścieni pozwoli na dopasowanie perfekcyjnego obwodu i szerokości. Dodatkowo można przy okazji porównać różne style i wybrać ten, który najbardziej odpowiada gustowi.

Świetnym wyjściem może okazać się stół TryOn. Jest to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane przez jubilera Savicki, którego salony obecne są w największych polskich miastach. Nowoczesność przejawia się poprzez umieszczenie na meblu pierścionków i obrączek, które każdy gość salonu może bez skrępowania założyć na swój palec, bez proszenia o pomoc przedstawiciela obsługi salonu.

Skorzystaj z pierścionka lub profesjonalnej miarki

Skoro planujecie ślub, z pewnością jesteście w posiadaniu pierścionka zaręczynowego. Jeżeli posiadacie certyfikat dodawany do biżuterii, z pewnością jest w nim oznaczony rozmiar tego wyjątkowego prezentu. Niektóre pary mierzą obwód za pomocą miarki lub linijki. Jest to niestety niedokładne rozwiązanie, którego zastosowanie skutkuje często wyborem niewłaściwego rozmiaru.

Chcesz zminimalizować ryzyko złego wyboru? Skorzystaj z profesjonalnych narzędzi. Co ciekawe, możesz je otrzymać za darmo. Wystarczy, że odwiedzisz sklep internetowy Savicki.pl i zamówisz darmową miarkę jubilerską. Jest to zestaw pierścieni opisanych cyframi, które odpowiadają rozmiarom obrączek ślubnych dostępnych na witrynie oraz w salonach stacjonarnych. Po złożeniu zamówienia zestaw powinien dotrzeć w ciągu kilku dni, a wybrane modele obrączek mogę zostać dostarczone nawet w 7 dni!

Złote obrączki ślubne z kamieniami Savicki to niebanalny wybór dla par chcących się wyróżniać

Domowe sposoby dobierania rozmiaru obrączek ślubnych

Jeśli nie masz dostępu do specjalnych narzędzi, możesz dokładnie zmierzyć obwód palca za pomocą cienkiej nici. Owiń ją wokół palca, pamiętając, aby zostawić nieco luzu. Następnie zmierz długość materiału. Porównaj tę długość z wartościami w tabeli przeliczeniowej dostępnej w sklepach jubilerskich lub online. Musisz mieć jednak na uwadze, że domowe sposoby nie należą do precyzyjnych metod.

Aby uzyskać dokładny pomiar, warto wybrać odpowiedni moment. Nasze ciało zmienia się w ciągu dnia, reagując na wiele czynników. Palce mogą być opuchnięte w ciągu dnia, więc najlepiej mierzyć rozmiar obrączki w godzinach porannych. Minimalizujemy wówczas ryzyko błędnego wyboru.

Wybór obrączki ślubnej to jedno z najważniejszych i emocjonujących wyzwań związanych z planowaniem ślubu. Aby zapewnić sobie komfort i pewność, że obrączka będzie idealnie pasować, warto dokładnie wybrać rozmiar tej wyjątkowej biżuterii. Bez względu na metodę pomiaru, pamiętaj, że precyzja ma ogromne znaczenie. Pamiętaj też, że każdą obrączkę można w razie potrzeby zarówno zwiększyć, jak i zmniejszyć.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy