Reklama

Kultura

Śnieżne Boże Narodzenie André Rieu w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 05.12.2023
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Share
Udostępnij

Znakomity holenderski skrzypek, kompozytor i dyrygent, założyciel Orkiestry Johanna Straussa, co roku organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty, na które przybywają dziesiątki tysięcy fanów z całego świata. Dzięki retransmisji do kin, mogą je potem obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów w różnych zakątkach Europy.  Od piątku, 8 grudnia „Śnieżne Boże Narodzenie André Rieu” można także słuchać i oglądać w Kinie Helios w Rzeszowie.

André Rieu zamienia salę koncertową w Maastricht w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom muzyki piękny zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów.

– Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Pełny radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością – zachęca André Rieu.

Muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową

André Rieu uważa, że muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów.

W czasie występów André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie. Zdarzało się, że muzyce orkiestry towarzyszyło uderzanie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe. Publiczność jest też  zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych oraz tańca.

Zapis koncertu jest w języku angielskim z polskimi napisami i trwa 145 minut.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy