W czwartek, 14 marca w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej zagości Teatr Piasku Tetiany Galitsyny. Zwyciężczyni 6. edycji programu „Mam talent”, zaprezentuje gościom historię Małego Księcia wg Antoine de Saint Exupéry’ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem oraz na wodzie. Dopełnieniem przedstawienia będzie gra aktorów, animacje świateł i cieni. Start o godz. 18.30.
Tetiana Galitsyna z ukraińskiego Charkowa, jest jedną z najbardziej znanych, międzynarodowych artystek Sand-Art-u, czyli sztuki tworzenia obrazu za pomocą piasku. Aby stworzyć unikalne animacje, malarka wciela się w sytuację, postać i rolę bohatera. Tutaj liczy się nie tylko wierne odwzorowanie danej sceny, ale przede wszystkim wyeksponowanie związanych z nią emocji. Tetiana, razem ze swoim zespołem, wystąpiła już w 30 krajach na 5 kontynentach. Oprócz wygranej w polskiej edycji programu „Mam talent”, zwyciężyła w 7 międzynarodowych i 19 krajowych konkursach. Artystka zaliczana jest do pionierów i kreatorów wizualnych pokazów, opartych na animacji światłem, wodą i piaskiem.
Tetiana Galitsyny ze swoim teatrem zagości w Rzeszowie, w czwartek, 14 marca. Przedstawienie odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.30. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie ebilet.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, teatrpiasku.pl.
Mały Książe malowany piaskiem. Fot. galitsyna-show.com
W Teatrze Piasku Tetiany Galitsyny wystąpi również Vlodyr, najszybszy malarz na świecie oraz grupa aktorów. Artyści opowiedzą za pomocą obrazu historię Małego Księcia, napisaną przez francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry’ego.
– Ta pełna ciepła opowieść, nauczy dzieci ponadczasowych wartości i przypomni dorosłym o potędze prawdziwej przyjaźni. „Mały Książę” to genialna opowieść dla całej rodziny, która więcej mówi o życiu, niż grube, uczone księgi – przekonują artyści na stronie galitsyna-show.com.
„Mały Książę” opowiada o dorastaniu do miłości, prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Stawia pytania o hierarchię wartości i sens w relacjach międzyludzkich. Za postacią głównego bohatera skrył się sam Exupéry. Spotkanie Małego Księcia z pilotem jest rozmową pisarza z samym sobą, powrotem do tematów, które zawsze go nurtowały. Książka została przetłumaczona na ponad 300 języków i dialektów, oraz sprzedana w przeszło 140 milionach egzemplarzy.