Prof. Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki – 28 stycznia o godz. 18 wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „O prawdzie w języku". Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ. Ze względu na pandemię Covid-19 wykład będzie online i będzie miał charakter otwarty. Premiera wydarzenia rozpocznie się w mediach społecznościowych na kanale YouTube i Facebooku WSIiZ.
Starożytni Chińczycy mawiali, że naprawdę szlachetnych ludzi poznaje się po tym, czy dbają o prawdę w najdrobniejszych sprawach. Czym zatem jest prawda? To pytanie od setek lat zadają sobie filozofowie. Czy obecnie do tej dyskusji można jeszcze coś dodać? W przypadku prof. Bralczyka, na pewno.
Już 28 stycznia wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wysłuchać, co na temat prawdy sądzi prof. Jerzy Bralczyk. W rozmowie z redaktorem Wojciechem Bonowiczem – Mistrz Mowy Polskiej odpowie na pytania: Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją wyłuskać z konkurencyjnych wizji, które są nam przedstawiane przez siły polityczne? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?
Fot. Materiały prasowe
Dodatkowo, do 20 stycznia w komentarzach pod postem na Facebooku WSIiZ wszyscy zainteresowani mogą napisać pytania do prof. Bralczyka. Pytania można również przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bow@wsiz.edu.pl. Najciekawsze zostaną przesłane prowadzącemu dyskusję – red. Wojciechowi Bonowiczowi i zostaną zadane w trakcie spotkania. Autorzy wybranych pytań otrzymają książki z autografem prof. Jerzego Bralczyka.
Dotychczas prof. Bralczyk dwukrotnie gościł w WSIiZ, biorąc udział w spotkaniach z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce“, organizowanych pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Jego wykład: „Jak mówić, żeby nas słuchano?” udostępniony w Internecie miał już prawie 6 milionów wyświetleń. Z kolei filmowy zapis drugiego spotkania, w którym poza prof. Jerzym Bralczykiem wziął także udział Michał Ogórek, zatytułowanego „Sztuka rozmowy”, ma na swoim koncie prawie pół miliona wyświetleń.