Reklama

Kultura

Reggae nad Wisłokiem. Koncert pod Lisią Górą

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 27.05.2022
63636_gutek
Share
Udostępnij
Zespół Gutek jest gwiazdą koncertu, który w sobotę, 4 czerwca, zabrzmi pod rezerwatem na Lisiej Górze. 7. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem” odbędzie się w przeddzień Światowego Dnia Środowiska i odbywa się pod hasłem „Gramy dla klimatu”. W programie oprócz muzyki pokazy i warsztaty ekologiczne oraz inne atrakcje. Już od godz. 13 na bulwarach.
 
To już druga edycja „Reggae nad Wisłokiem”, której przyświeca proekologiczna misja wyrażona w przewodnim haśle festiwalu – „Gramy dla klimatu”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowym miejscu, czyli terenie zielonym przy rezerwacie przyrody Lisia Góra w Rzeszowie. Główną atrakcją festiwalu będzie koncert, podczas którego wystąpią artyści reggae z całej Polski: Boleo & Follow The Riddim, Shashamane oraz gwiazda wieczoru – Gutek. O dobry klimat imprezy zadbają Kulturalny i Roots Digital.
 
Koncert główny poprzedzi tradycyjnie obecność strefy Chillout, jak również nowej strefy EKOpark, która zadebiutowała w ubiegłym roku. To właśnie w niej prowadzone będą ekologiczne warsztaty stworzone zgodnie z koncepcją działalności na rzecz ochrony klimatu i środowiska, a także pokazy promujące elektromobilność (testowy tor jazdy lekkich pojazdów elektrycznych) oraz odnawialne źródła energii (prezentacja paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła). Festiwal uwieńczy całonocne afterparty w świętującym swoje pierwsze urodziny Pubie Spółdzielczym Rzeszów.

Reggae po raz siódmy

Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem” to flagowa impreza plenerowa Rzeszowskiego Domu Kultury, która w 2014 roku została wybrana przez mieszkańców Rzeszowa w konkursie pod nazwą „Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury”. Podczas dotychczasowych sześciu odsłon imprezy wielotysięczna publiczność miała okazję usłyszeć na żywo czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny reggae, takich jak Mesajah, Ghetto Priest, Jamal, Vavamuffin, Dark Angel, TABU, Maleo Reggae Rockers czy Sidney Polak. Od 2021 roku misją „Reggae nad Wisłokiem” stała się promocja działań proekologicznych i obecnie impreza realizowana jest pod przewodnim hasłem „Gramy dla klimatu”.
 
7. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem” odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. 
 

Program festiwalu Reggae nad Wisłokiem

13:00-18:00 – STREFA EKOPARK

Miejsce: teren zielony przy rezerwacie przyrody Lisia Góra
– warsztaty ekologiczne i kreatywne (koszt udziału: 5 zł)
– testowy tor jazdy lekkich pojazdów elektrycznych
– prezentacja paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła

13:00-18:00 – STREFA CHILLOUT
 
Miejsce: teren zielony przy rezerwacie przyrody Lisia Góra
– przestrzeń wypoczynku
– kącik malucha
– stoisko z darmowym popcornem

18:00-22:00 – KONCERT GŁÓWNY
 
Miejsce: teren zielony przy rezerwacie przyrody Lisia Góra
18:00 – Boleo & Follow The Riddim 
19:20 – Shashamane
20:40 – Gutek
Prowadzenie: Kulturalny & Roots Digital
 
23:00-02:00 – AFTERPARTY
 
Miejsce: Pub Spółdzielczy Rzeszów (ul. Aleksandra Fredry 4)
Prowadzenie: Kulturalny & Roots Digital
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy