Reklama

Kultura

“Kolędowanie…” i “Kraj-obraz niepodległości…” w Kolbuszowej

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 26.02.2020
49784_krajobrazz
Share
Udostępnij
W piątek, 28 lutego w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, odbędzie się promocja nowych publikacji: „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” oraz „Kraj–obraz niepodległości. Życie codzienne u progu wolnej Polski”. Spotkanie potrwa od godz. 11.30 do 14.00. Organizatorzy zapraszają na nie do skansenu – do szkoły z Trzebosi w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
 
„Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” wydane zostało przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej wspólnie z Towarzystwem Wydawniczym „Historia Iagellonica”, natomiast „Kraj–obraz niepodległości. Życie codzienne u progu wolnej Polski” – samodzielnie. Spotkanie promujące obie publikacje rozpocznie się o godz. 11.30. Gości powita Jacek Bardan, dyrektor Muzeum, a potem w piętnastominutowych prezentacjach przedstawione zostaną obie książki. O celach i założeniach projektu, którego efektem jest książka „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie”, opowie jego koordynator Jolanta Dragan. Natomiast o „Kraj–obrazie niepodległości”’ – dr Janusz Radwański. Refleksjami podzielą się redaktorzy publikacji: prof. dr hab. Jadwiga Hoff z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz dr hab. Katarzyna Smyk, prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
 
Następnie organizatorzy zapraszają do dyskusji o tym, jak przemiany życia odbijają się w folklorze. Zaprezentowany zostanie również fragment filmu dokumentacyjnego o tradycyjnym kolędowaniu. Spotkanie, o godz. 14. zakończy poczęstunek. 
 
W dniu promocji będzie można nabyć wydawnictwa.
 
Publikację „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Województwa Podkarpackiego. Szczegóły: www.muzeumkolbuszowa.pl.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy