Reklama

Kultura

W Albumie “Mój Rzeszów”, wyprawa po miejscach znanych i nieodkrytych

Artykuł Partnera
Dodano: 04.06.2013
4808_album_small_1
Share
Udostępnij
Publikacji o Rzeszowie w ostatnich latach ukazuje się sporo, ale tak  rzetelnej fotograficznie i faktograficznie publikacji jak album „Mój Rzeszów”, wydanej w drugiej połowie 2012 roku, na rynku wydawniczym jeszcze nie było.
 
Na 150 stronach udało się zatrzymać w kadrze stolicę Podkarpacia w najważniejszych dla niej zdarzeniach kulturalnych, sportowych, biznesowych, codziennych i architektonicznych. Opowieść o mieście nad wędrowną rzeką, bo tak  nazywany bywa Rzeszów leżący nad Wisłokiem, jest opowieścią o miejscu i ludziach, którzy w ostatnich latach próbują z tego prowincjonalnego miejsca na wschodnich rubieżach Polski, stworzyć miasto otwarte na świat, dynamiczne, młode, nowoczesne i ze sporym potencjałem gospodarczym. Dlatego tak naturalne w albumie zdają się sąsiadujące ze sobą fotografie z Forum Innowacji, na którą to imprezę zjeżdża do Rzeszowa największy i najpoważniejszy w Polsce biznes, jak i dynamiczna młodzież na bulwarach wzdłuż Wisłoka, czy w Skateparku obok Hali Podpromie.
 
Dynamizm, możliwość rozwoju, umiejętne wykorzystanie wielowiekowych  tradycji i kulturowo-narodowego tygla, to wszystko można znaleźć w albumie „Mój Rzeszów”. Z jego stron wyłania się nowoczesne, dynamiczne miasto, ale też ze swojskimi zaułkami Staromieścia, blokowiskami Nowego Miasta i historycznymi budowlami Lubomirskich i Bernardynów.
 
To pierwszy album o Rzeszowie z fotografiami Tadeusza Poźniaka, opatrzony wstępem Anny Konieckiej, znanej na Podkarpaciu i w Polsce publicystki, który pokazuje miasto z perspektywy ludzi.
 
O „swoim” Rzeszowie mówią: Krystyna Lenkowska, poetka; Marek Darecki, prezes WSK –PZL Rzeszów; dr hab. Kazimierz Widenka, kardiochirurg; dr Mariusz Załucki, adwokat; dr hab. Bartosz Korczowski, pediatra, dr Arkadiusz Onyszko, nauczyciel akademicki.
 
Świetna publikacja w polsko-angielskiej wersji językowej. „Mój Rzeszów”, SAGIER PR, Rzeszów 2012
 
 

Album dostępny jest w Internecie, Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie (ul. Rynek 26) oraz w siedzibie Wydawnictwa SAGIER PR w Rzeszowie (ul. Cegielniana 18c/2, tel. 17 862 22 21).
 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy