Reklama

Kultura

Bieszczadzkie lato z książką w Sanoku, Lesku i Przemyślu

Anna Olech
Dodano: 10.06.2014
SONY DSC
Share
Udostępnij
Tych, którzy kochają dobre książki, od piątku do niedzieli (13-15 czerwca) czeka wielka uczta. W Lesku, Sanoku i Przemyślu już po raz ósmy odbędzie się Bieszczadzkie Lato z Książką organizowane przez Wydawnictwo BOSZ. W tym roku na spotkania z czytelnikami przyjadą Jerzy Bralczyk, Janusz Głowacki, Hanna Bakuła, Katarzyna Grochola, Barbara Kossmowska, Jerzy Iwaszkiewicz, Grzegorz Miecugow, Janusz Szuber, Barbara Bursztynowicz, Krzysztof Łoszewski, Wojciech Widłak, Jan Nowicki.
 Drugiej takiej imprezy w Polsce nie ma. Otwarte spotkanie miłośników słowa pisanego każdego roku staje się wydarzeniem na skalę nie tylko Podkarpacia. Pomysłodawcą lata z książką jest Bogdan Szymanik, założyciel i właściciel wydawnictwa BOSZ, które powstało w Olszanicy, a siedzibę ma w Lesku. Wydawnictwo osiągnęło na rynku ogromny sukces. Zostało nagrodzone m.in. godłem „Teraz Polska”, a współpracuje z najlepszymi polskimi pisarzami, naukowcami, ilustratorami, projektantami, fotografikami i publicystami. A coroczne czerwcowe wydarzenie to doskonała okazja dla czytelników do spotkania z dziennikarzami, naukowcami, wydawcami i twórcami. Impreza ma promować czytelnictwo oraz kulturę literacką na
Podkarpaciu.
 
A to szczególnie ważne, gdy tak drastycznie maleje zainteresowanie książką i literaturą.
Spotkania w Lesku, Sanoku i Przemyślu to doskonała okazja do dyskusji, osobistego spotkania z pisarzami i poznania nowych trendów w polskiej literaturze. Ponadto dla najmłodszych gości przewidziane są zabawy literackie oraz warsztaty plastyczne o tematyce literackiej, prowadzone przez ilustratorów książek dla dzieci. To sprawia, że Bieszczadzkie Lato z Książką 2014 jest adresowane do każdego, niezależnie od wieku. Obok spotkań, koncertów i pokazów filmowych, nierozłączną częścią Bieszczadzkiego Lata z Książką są minitargi książki, na które zapraszani są wydawcy z całej Polski. W piątek odbędą się w Lesku na Małym Rynku, w sobotę na przemyskim Rynku Starego Miasta, a w niedzielę na sanockim Rynku. 
 
Tegoroczną imprezę uświetni koncert Oleny Leonenko, który w tym roku odbędzie się w przemyskim Zamku Kazimierzowskim. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją imprezy objęła małżonka Prezydenta RP pani Anna Komorowska.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy