Kraków

19. Krakowski Bieg Sylwestrowy: zmiana opłaty startowej

krakow.pl / SŁ
Dodano: 10.12.2023
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Share
Udostępnij

31 grudnia kolorowy korowód biegaczy tradycyjnie już opanuje Stare Miasto i okolice. Po raz 19. uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego pożegnają mijający rok na sportowo. Trwają zapisy internetowe, do 3 grudnia włącznie obowiązuje początkowa opłata startowa. Wpisowe wzrosło od 4 grudnia. Dochód z imprezy po raz kolejny zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Zachęcamy też do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe.

Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego – dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zobacz mapę i opis trasy

Zapisy internetowe do 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają do 22 grudnia (do końca dnia). Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w Biurze Zawodów (zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34) – 30 grudnia (czynne w godz. 15.00-20.00) i 31 grudnia (czynne w godz. 7.30-11.00), o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 2000 osób (łącznie na oba dystanse).

Do 3 grudnia włącznie obowiązywała opłata startowa w wysokości 55 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 75 zł dla dorosłych. Obecnie wpisowe wzrosło odpowiednio do 65 zł i 90 zł. W Biurze Zawodów wyniesie 85 zł i 110 zł.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku sześciu poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy