Kraków

„Biegaj w Krakowie!” – rusza edycja treningów 2024. Nowością specjalne zajęcia „Kobiety w biegu”

krakow.pl / SŁ
Dodano: 19.01.2024
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Share
Udostępnij

W najbliższy weekend odbędą się pierwsze w 2024 roku zajęcia biegowe w ramach projektu prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Oprócz tradycyjnych, sobotnich treningów „Biegaj w Krakowie!”, w tym roku przygotowane zostały specjalne zajęcia tylko dla pań – „Kobiety w biegu”.

ZIS w Krakowie, wspólnie z marką ASICS oraz Sklepem Biegacza, w tym roku po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, zapraszając ich do wyjątkowej społeczności i licząc na wzajemną inspirację, motywację i dzielenie się doświadczeniem w duchu prawdziwie sportowej atmosfery. Uczestnicy trenują podzieleni na grupy – z uwzględnieniem poziomu zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia prowadzi zespół wykwalifikowanych trenerów z doświadczeniem zawodniczym, z olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy, Grzegorzem Sudołem na czele.

Zajęcia odbywają się co sobotę o godz. 10.00 przy Błoniach Krakowskich (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1). Natomiast w ostatnie soboty miesiąca zaplanowane są tzw. treningi wyjazdowe – np. w Puszczy Niepołomickiej czy w Lasku Wolskim. Dodatkowo przewidzianych jest kilka treningów halowych w tygodniu. Przed Cracovia Maraton, Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim nie zabraknie też tradycyjnych „Śniadań Biegowych”.

Zajęcia są zróżnicowane tak, aby zaprezentować uczestnikom różne metody i formy pracy. Treningi są dostosowane do poziomu biegowego uczestników oraz modyfikowane w zależności od specyfiki jednostki. Wspólnie można przygotować się do najważniejszych imprez biegowych w Krakowie oraz spędzić aktywnie każdy weekend.

Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę, 20 stycznia.

Regulamin zajęć „Biegaj w Krakowie!”

„Kobiety w biegu”

Tegoroczną nowością są cykliczne, organizowane raz w miesiącu (w niedziele) zajęcia przeznaczone dla kobiet. Będą okazją nie tylko do wspólnego, biegowego treningu, ale też do rozmów z inspirującymi kobietami związanymi ze światem sportu.

Na pierwszym spotkaniu, które zostanie zorganizowane w niedzielę, 21 stycznia o godz. 9.00 będą gościć:

  • Zuzanna Bieńczak – Community Manager drużyny ASICS FrontRunner Polska, zajmująca się tą społecznością od ponad 4 lat, biegaczka długodystansowa, która od 8 lat startuje w zawodach – od biegów ulicznych po stukilometrowe po górach
  • Monika Czyż-Cupryś – magister dietetyki, z wykształcenia i z pasji, biegaczka, maratonka, kochająca gotować i podróżować, codziennie pokazująca, jak zdrowo się odżywiać i łączyć to z aktywnością, ekspertka ASICS

Zajęcia poprowadzą trenerki z doświadczeniem zawodniczym, które wprowadzą w świat biegania początkujące pasjonatki aktywności fizycznej i będą służyć radą bardziej doświadczonym biegaczkom.

Miejscem spotkań jest pawilon medialny Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie (ul. Reymonta 20, wjazd od al. 3 Maja; dla uczestniczek dostępny będzie darmowy parking na hasło „Kobiety w biegu”), gdzie na czas treningu będzie można pozostawić rzeczy osobiste. Na początek są przewidziane rozmowy ze wspomnianymi ekspertkami, a następnie trening w Parku Jordana i na Błoniach Krakowskich.

Spotkania są otwarte dla wszystkich pełnoletnich kobiet, bez względu na poziom zaawansowania biegowego. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Kolejne zajęcia są zaplanowane na 18 lutego i 10 marca.

Regulamin zajęć „Kobiety w biegu”

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy