Reklama

Kraków

Święta zaczynamy od krakowskiego jarmarku! Otwarcie już w piątek

krakow.pl / SŁ
Dodano: 21.11.2023
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Share
Udostępnij

Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego na krakowskim rynku to dobry wstęp do zbliżających się świąt. Od ponad 30 lat stoiska kupców odwiedzają poszukiwacze świątecznych prezentów i wyjątkowej atmosfery. To sprawia, że jarmark zyskał już miano atrakcji turystycznej rozpoznawalnej na całym świecie. W tym roku oficjalne rozpoczęcie imprezy poprzedzi taneczny happening – dla każdego!

Pierwsze świąteczne zakupy na jarmarku będziemy mogli zrobić już w piątek, natomiast uroczyste, oficjalne otwarcie wydarzenia odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 na Rynku Głównym (od strony wieży Ratuszowej).

Kupcy z całej Polski zaprezentują towar w 97 kioskach handlowych i gastronomicznych. Gościć będziemy również sprzedawców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Widok stoisk, poza tradycyjnymi świątecznymi ozdobami, wzbogaci drewniana szopka, autorstwa Józefa Lasika, rzeźbiarza i twórcy ludowego ze Stryszawy.

W ofercie będzie szeroka gama świątecznych upominków i dekoracji, takich jak: ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, ręcznie haftowane narzuty, obrusy i serwety, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki z Krakowa, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne. Ustawiona zostanie kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Tam też można będzie nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wymienić całego asortymentu, ponieważ jest tego niezliczona ilość. Co roku wystawcy zaskakują klientów różnorodnością swoich wyrobów. Jak co roku na jarmarku zagości tradycyjne stanowisko Poczty Polskiej, gdzie będzie można nadać świąteczne kartki i listy oraz otrzymać stempel okolicznościowy jarmarku – mówią organizatorzy.

Jak zawsze jarmarkowi towarzyszyć będzie wiele imprez artystycznych, w tym. m.in. występy zespołów ludowych, chórów, dzieci z krakowskich szkół oraz przedstawicieli podkrakowskich gmin. Pobierz program jarmarku bożonarodzeniowego.

Świąteczny flashmob na Rynku Głównym – w sobotę, 25 listopada, o godz. 14.00

Tegoroczny jarmark rozpocznie taneczny happening. Choreografię specjalnie na tę okazję przygotował krakowski tancerz Michał Kostempski. Chętni już mogą ćwiczyć kroki i zapoznać się z materiałem treningowym.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy