Reklama

Kraków

Kraków uznany za najlepsze europejskie miasto do odwiedzenia zimą

Źródło: discovercars.com / Opracowanie PG
Dodano: 06.11.2023
Zdjęcie: Zygmunt Put / Wikimedia Commons
Zdjęcie: Zygmunt Put / Wikimedia Commons
Share
Udostępnij

Międzynarodowy serwis DiscoverCars.com opublikował 3 edycję rankingu najlepszych i niedrogich miast, które warto odwiedzić zimą. Trzeci raz pod rząd na czele zestawienia znalazł się Kraków.

Autorzy badania w rankingu najlepszych zimowych destynacji uwzględnili Kraków i 9 europejskich stolic. Każde miasto mogło łącznie zdobyć od 0 do 50 punktów. Przed przyznaniem noty, przeanalizowano następujące czynniki: W trakcie analizy uwzględniono:

  • Liczbę przystępnych cenowo restauracji,
  • Średni koszt wynajmu samochodu na tydzień,
  • Średni całkowity koszt tygodniowego pobytu w hotelu,
  • Średni koszt lotu (z Londynu),
  • Największą atrakcję,
  • Koszt największej atrakcji.

Kraków wygrał tegoroczną edycję rankingu, uzyskując 38 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Praga, której wynik był niższy tylko o jeden punkt. Dalsze miejsca zajęły Bruksela, Paryż, Budapeszt, Talinn, Berlin, Amsterdam, Wiedeń i zamykająca listę Kopenhaga.

Za główną atrakcję miasta uznano Rynek Główny sam w sobie. Z tego faktu wynikała też wysoka ocena ceny najważniejszej atrakcji, ponieważ przebywanie na rynku głównym nie kosztuje nic. Słabym punktem Krakowa jest liczba niedrogich restauracji. W ten sposób zakwalifikowano 665 lokali. Pod tym względem słabiej od stolicy Małopolski wypadły tylko 3 miasta. Z kolei w Paryżu doliczono się aż 2546 takich miejsc.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy