Reklama

Kraj

Wrocław: jest decyzja o areszcie dla Maksymiliana F.

Michał Torz/PAP
Dodano: 03.12.2023
Fot. PAP/Dolnośląska Policja
Fot. PAP/Dolnośląska Policja
Share
Udostępnij

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę matactwa, ucieczki podejrzanego, grożącą mu surową karę oraz uzasadnioną obawę ponownego popełnienia przez podejrzanego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec Maksymiliana F. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – przekazał PAP prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Regionalnej.


Na wniosek Prokuratury Krajowej Maksymilian F. trafił do aresztu. Jak poinformował PAP prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Regionalnej, “Sąd w pełni podzielił stanowisko i argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie”.

“Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę matactwa, ucieczki podejrzanego, grożącą mu surową karę oraz uzasadnioną obawę ponownego popełnienia przez podejrzanego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec Maksymiliana F. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – przekazał PAP prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Regionalnej” – przekazał prokurator Karol Borchólski.

Maksymilian F. od sobotniego poranka jest w rękach policji. Wcześniej był poszukiwany listem gończym, miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W piątek wieczorem rozpoznał go patrol policji. Został zatrzymany przy ul. Kanałowej. Gdy dwaj funkcjonariusze przewozili Maksymiliana F., ten strzelił do nich z pistoletu.

“Prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów kwalifikowane z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 3 kk. Czyny te zagrożone są karą dożywotniego pozbawienia wolności” – przekazał PAP Karol Borchólski.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy